Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülők és pedagógusok! Mit...

Szülők és pedagógusok! Mit gondoltok a kollektív büntetésről?

Figyelt kérdés

A lányom egy 1-sel jött haza tegnap. Angol nyelvből kapta, állítása szerint azért, mert az osztály zajongott és büntető rögit kaptak. A tanár egy eddig nem tanult leckéből (ami ráadásul vers) diktált nekik, mindenki rossz jegyet kapott (ami érthető is, hiszen nem tanulták még a leckét, és a hallás utáni értésük még gyenge, hiszen alsó osztályosok). Azt mondta a tanár, hogy amennyiben ezután nem lesz csend, be fogja írni.


Namármost: ha a lányom rosszalkodott/beszélt órán, akkor feleltesse tanult leckéből és arra adjon jegyet. Nem hibás azért, mert 3 rosszcsont, -akik a meghirdetett felmérőre sem kapnának jobb jegyet- rosszalkodik. Azoknak tehát nem érdekük hallgatni, így a jegy bekerülhet.


Véleményem szerint ez egy aljas büntetési rendszer, akkor alkalmazzák, amikor magukat gyengének találják a probléma megoldására, így ráhagyják a csoportra a rosszcsontok elhallgattatását.


Mi a véleményetek a kollektív büntetésről? Kíváncsi vagyok a szülők és tanárok véleményére egyaránt!


2011. szept. 21. 13:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Én tanárom is ezt csinálta és az volt a "szerencsém", hogy kedvelt engem. Megmondtam neki, hogy azért, mert az a két suttyó lóg óráról, meg eltűnik a városi kirándulásról nem mi vagyunk a hibásak. Ők eltűnnek haza, hetekig be se jönnek mi meg szívjuk a bűntetést. És akkor megmondtam neki, hogy mi akik mindennap bejárunk, normálisak vagyunk úgy nagyjából, mi se leszünk jók, mert minek? Mindig csinál az a 2 köccsög valami x@rságot, így is szívunk úgy is akkor rosszalkodjunk mi is! Na onnatól nem csinált ilyet az a tanár.

A másik az meg úgy volt "tökéletes" (de csak saját maga szerint) ahogy volt. Őt nem érdekelte, utálták is rendesen, mert senki nem ment be az óráira, csak a normálisak. :-D

23/N

2011. szept. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Ez 9-be volt, és két diák miatt szívtunk akik csak havonta bejöttek ramazulizni 1-1 napra.

Olyan is volt, második félévbe be se jöttek, és őmiattuk, mert elmentek a városi kirándulásról szó nélkül mi szívtunk egész évben.


Alsóba ha rosszak voltunk akkor egyszerűen nem szólítottak fel minket, feketepont és kizavartak óráról. Nem mehetett el az a pár ember az osztályból kirándulni akik rosszak voltak! DE CSAK AZOK! Plussz házit kaptak, ha nincs kész feketepont, egyes. Mikor évet ismételt vagy pótvizsgára jött a gyermek akkor normálisabb lett.

Igazgatóhoz vittek minket stb. Érdekes és csak Ők szívtak mégis nyugi volt? Hogy van ez?

De ha jók voltunk akkor kinnt az udvaron tanultunk jó időben, nem kaptunk annyi házit, elmentünk a városba fagyizni, ilyenek. Szóval megvolt a szeretet, szigor és a fegyelem is.

23/N

2011. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
63%

most vagyok 13.-os (nyelvi osztályba járok), úgy gondolom, hogy előbb vagy utóbb hozzá kell szoknia a gyereknek a gondolathoz, hogy vannak igazságtalanságok az életben

mi is írtunk néhány ilyen kis röppentyűt, de sok esetben nem írta be a tanár (legalábbis középiskolában)

szerintem a fent említett tanár se fogja beírni, hiszen ő maga is tisztában ennek a következményeivel

ha beírja, akkor kell bemenni beszélgetni nyugodt hangon a tanárral

szerintem a kollektív büntetés nem utal feltétlenül rossz tanárra, nagyon jó a töri tanárom, mint emberileg, mint pedagógusként, és volt már olyan, mikor a fiúk nem tudták befogni, ezért óra elején röpit írtuk, utána meg is köveztük őket :)

lényeg a lényeg, várd ki a végét

2011. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
72%

22.41


Több eszed van, mint az itt felsorakozott mamazilláknak :D


Téééényleg egy be nem írt egyesen pörög a téma? Egyébként az itt puffogó válaszolókat beraknám egy negyedikes osztályba, mondjuk 30 fővel - ugyan anyukám, hogyan is kell lekötni ennyi gyerek figyelmét 45 percen keresztül?

2011. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
88%
Bár nem vagyok sem szülő, sem tanár, de megvan a témáról a véleményem. Ebben az esetben teljesen helytelen volt ilyen büntetést alkalmazni. A kollektív büntetésnek amúgy sem sok értelmét látom, főleg gyerekek között. Általában az osztályokban a "menők" a rosszak, a szemtelenek. Azok a diákok, akiknek senki nem mer beszólni, nem hogy megverni azokat, akik iskola helyett konditerembe járnak. Nálunk legalábbis mindig így volt. Volt kb 5 neveletlen, bunkó hülye gyerek, (egyik sem kisebbségi) akikkel nem lehetett bírni, és rögtön az egész osztály büntetve volt. Mégis, senki nem mert beszólni nekik, mert ők voltak a menők, akik mindenkit kicikiztek, minden ok nélkül, nem hiányzott senkinek se a külön balhé. A kollektív büntetés szerintem egyedül felnőtt embereknél jelenthet valamit, pl a katonaságnál. De gyerekeknél, ahol úgy is az csinálja a balhét, akit vagy menőnek tartanak, vagy nem mernek tenni ellene... Egy tanár amúgy is azért van ott, hogy fegyelmezzen, nem szabadna a diákokra testálnia a feladatát.
2011. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
60%
09:25-ös válaszoló: köszönöm :)
2011. szept. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés, de most találtam meg.


Pedagógus vagyok, ugyan nem iskolában, hanem óvodában dolgozom, de iskolai gyakorlatra is járnom kellett, na meg anyuka is vagyok.


Én nem látom értelmét annak, hogy egy gyerek a rossz magaviselete miatt kapjon egy tantárgyból rossz jegyet. Van külön magatartás osztályzat, ami a viselkedés értékelésére való, a tantárgy osztályozásánál pedig azt kellene nézni, hogy mennyit tud a gyerek a tananyagból. Vagy adjon a tanár egyest magatartásból (esetleg intőt), vagy ha a tantárgyhoz akar jegyet beírni, akkor az eddig tanult anyagból kérdezzen, abból biztos, hogy jól látszik, ki figyelt órán és ki rosszalkodott. Ettől eltekintve viszont szerintem ahogyan az említett tanár büntetett, az teljesen jó módszer. A gyerekek nem viselkedtek rendesen, büntetést kaptak, DE a pedagógus adott nekik egy esélyt, hogy ha mostantól csendben lesznek, akkor nem írja be a rossz jegyeket. Innentől kezdve csak rajtuk áll, hogy fognak-e utána rosszalkodni vagy nem. Szülőként és pedagógusként is azt mondom, hogy ez így teljesen korrekt.


Az ilyen kollektív büntetéseket egyébként a tanárok nem 2-3 gyerek miatt csinálják, hanem abban az esetben, ha az osztály zöme megérdemli. Egyenként csak nem fog mindenkit feleltetni.

2012. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!