Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek informatika tanár?

Hogyan lehetek informatika tanár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg egy érettségivel, egy rendszergazda - hálózattelepítő, és egy CADCAM informatikus OKJ vizsgával rendelkezem.

Az a kérdésem, hogy hol, és hogyan lehetnék ebből informatika tanár egy középiskolában? Milyen képzést kell elvégeznem. Feltétlen muszáj az egyetem, és ha igen, akkor melyiket ajánljátok? Elméletet szeretnék leginkább tanítani. De gyakorlathoz is kérnék tippeket.

Előre is köszönöm!


2011. szept. 21. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudtommal az ELTE-n és a Debreceni Egyetemen képeznek informatikatanárokat, azt el kell végezni. Olyan nem nagyon van, hogy középiskolában csak elméletet tanítsál.
2011. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az információt, erre számítottam.
2011. szept. 21. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "szakoktató"?

Vagyis nincs egyetemi tanári papírod, de van szakvégzettséged informatikából...

2011. szept. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Létezik ilyen, de ilyet hol lehet elvégezni?
2011. szept. 23. 20:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy létezik-e ilyen, de hogy közoktatásban nem lehet tanítani vele, az biztos.
2011. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!