Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküliként...

Pályakezdő munkanélküliként mire számíthatok az államtól?

Figyelt kérdés

Tehát azt tudom, hogy a munkaügyi kp-ban tájékoztatnak az aktuális állásokról és lehet start-kártyám, ami van, ahol előny.


De olyat is hallottam, hogy vki pályakezdő munkanélküliként kapott vmi kisebb anyagi támogatást+ingyen elvégezhetett egy számítógépes tanfolyamot...ez elvileg tavaly volt...

Valaki tudna informálni erről?


2011. szept. 23. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy csak az kap anyagi támogatást, aki már dolgozott valahol, de aki még nem dolgozott, annak nem jár. Sokféle tanfolyam indul, ezt ott kell megkérdezni, a munkaügyi központban. Nyelvtanfolyamok, számítógépes tanfolyamok és sok minden indul, és tényleg ingyenesek. De ezeket meg kell kérdezni, hogy mi indul, mikor, stb..:)
2011. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na a tanfolyam is jó lenne....
2011. szept. 23. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerezz diplomát, és akkor mehetsz utcát söpörni. Szép új világ, Magyarország, 2011.
2011. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kötekedünk??

Nem vagyok diplomás...csak egy okj-m van. De olyan tökre mindegy. Egy dolog van, úgy látom, aminek tényleg van értéke minden szakmában vagy akár még szakma nélkül is...a nyelvtudás....

2011. szept. 24. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, a nyelvtudás fontos. A legtöbb helyen már alapfokú nyelvtudást kérnek. Ha pedig elég jól tudod a nyelvet, külföldön is lehet munkát szerezni, és nem éppen mosogatólányként:)

Amúgy a 2. válaszoló nem kötekedni akart szerintem, mert a híradóban volt, hogy rengeteg diplomás ember inkább megy utcaseprőnek, mert nem talál munkát, vagy ha talál is, nem fizetnek annyit mint az utcaseprésér.. :S

2011. szept. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!