Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magolásból tanulás hogyan...

Magolásból tanulás hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Mindig magolok, és másnapra ha iratnak semmit nem tudok, hogyan tudnék tanulni és nem magolni??
2011. szept. 24. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az nem magolás még. A magolás lényege, hogy sok mindent megjegyzel de nem alapos tudásként (pl. nem érted csak tudod a dolgokat) s így 1-2 napig megy de utána azt se tudod miről szólt.

A tanulásnál figyelembe kell venni, hogy értsd amiről szó van. Ha egy verset tanulsz akkor értsd a szöveget, miről szól. A suliban mindig oda kell figyelni, hogy ne a 0-ról kezdj otthon tanulni mert az iskolában nem figyeltél. S végül a magolás se olyan rossz... én pl. sosem tanultam meg alaposan azokat a tárgyakat, amiket sosem használtam utólag csak kellett pl. érettségire de továbbtanulásnál teljesen mást tanultam.

2011. szept. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És akkor ez mért van, hogy megtanulok 2 oldalt és amikor visszamondom már abból csak kis részletet tudok visszamondani?
2011. szept. 25. 14:41
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Az amit mondtam, nem tudod miről szól az amit megtanultál. Ha nem arra mész, hogy tudd szóról szóra a 2 oldalt hanem azt jegyzet meg miről szól akkor már csak minimális gyakorlás kérdése, hogy majdnem szóról szóra menjen. Ez amúgy gáz de sok helyen ugye a magyar oktatásban a lexikális tudást követelik meg és nem azt, hogy tudd is miről beszélsz. De a lényeg az, hogy az segít ezen is ha tudod miről van szó.

Ez főleg reál tárgyaknál segít, hisz ha fizikából a tanár felírja táblára, hogy t=2*V0*sina / g akkor annyit nyögsz ki, hogy wtf. De ha 1 oldalon le van írva, hogy mi miért van úgy ahogy és te ezt megérted akkor nem azt tanultad meg ,hogy t betű aztán = aztán egy 2es max V0 majd valami sin a meg valami /g hanem, hogy mi miért van ott és úgy.

2011. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!