Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy jobban...

Mit tehetnék, hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt érettségiztem egy megyeszékhelyi gimnáziumban, most másodéves vagyok egy nehéz egyetemen. Gimnáziumban soha nem okozott gondot a tanulás, mindig jó jegyeim voltak. Az egyetemen is könnyen vettem az első félévet, a probléma a második félévben jelentkezett. Úgy éreztem, hogy elegendő időt szánok a tanulásra, mégis sok zh-n megbuktam. Végül minden tárgyam meglett, de nagyon sokat szenvedtem azalatt a félév alatt. Elhatároztam, hogy a következő félévben igyekszem még összeszedettebb lenni és még egy kicsit többet tanulni, minden zh-ra egy héttel korábban kezdek készülni, hogy ne érhessen meglepetés. Így is tettem, azonban már két zh-m volt a félévben és egyik sem ment jól.


Úgy érzem, hogy elegendő időt szánok tanulásra, az előadásokra bejárok, jegyzetelek, nem nehéz rávennem magam a tanulásra, de valamiért mégsem megy úgy, ahogy szeretném. A tanulási szokásaimon nem változtattam és olyan dolog sincs, ami elvonná a figyelmemet. Nem szertném itthagyni a szakot, mivel 15 éves korom óta ez az álmom. Viszont attól félek, hogyha ennyi kudarc ér, előbb-utóbb elmegy a kedvem. Ti mit tennétek a helyemben? Mi lehet a baj?


2011. okt. 8. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Hm... most melyik egyetemen, milyen szakon tanulsz? Sokat számíthat.
2011. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Műszaki szakon tanulok. És lehagytam, hogy 20/L.
2011. okt. 8. 17:56
 3/4 anonim válasza:
89%
Elméletileg van megoldás rá! [link] Még nem próbáltam, de egy ismerősöm igen. Neki eléggé jók lettek az eredményei. Mindenesetre érdemes lehet legalább egyet kipróbálni, ha van rá cash.
2011. okt. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Milyenek a tanulási szokásai? Részletezze őket!

Megváltozott-e a környezet, ahol tanul? Nem lett zajos, idegesítő?

Végül, de nem utolsósorban, azt is kell tudni, hogy mikor kell *abbahagyni* a tanulást. Gondolok itt arra, hogy a vizsga előtti napon már lazítson, a zh-t megelőző éjszakán pedig *aludjon* !

2011. okt. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!