Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol igeidővel kapcsolatos...

Angol igeidővel kapcsolatos kérdés (? )

Figyelt kérdés

Ha rövid történeteket mesélek, akkor 1) mesélhetem jelenidőben, ahogyan magyarul is tenném? 2) ha igen, végig egyszerű jelent használjak, vagy lehet felváltva folyamatost és egyszerűt?


Ilyesmire gondolok:

egy lány vár a buszra. beszélget a barátjával, majd meglátja a buszt és azt mondja...

szóval ez pl. jó így?

A girl is waiting for the bus. She is talking with her boyfriend, then she sees the bus coming and she says...


Remélem valaki tud segíteni! köszi!


2011. szept. 25. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon furcsán hangzik jelenidőben, ha nem egy képleírásról van szó.

Természetesen az egyszerű és folyamatos igeidőket lehet (és kell) keverni attól függően, hogy mit akarsz kifejezni.

A példád jó, de én múltba tenném.

2011. szept. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

akkor mondjuk így?

a girl was waiting for the bus. she was talking with her boyfriend, then she saw the bus coming and she said.


akkor sima és folyamatos múlt kell?

köszi a választ egyébként

2011. szept. 25. 15:40
 3/3 anonim válasza:

Ha történetet mesélsz, mindenképpen múlt időben kell (Past Simple/Continuous, Past Perfect Simple/Continuous)

(és talking to her boyfriend)

2012. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!