Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önéletrajzzal kapcsolatos...

Önéletrajzzal kapcsolatos kérdés. Valaki?

Figyelt kérdés

Sima A4-es lapra szeretném írni,kék tollal.

Az úgy megfelelő,ha ceruzával vonalzó segítségével megsorozom,1 centiket kihagyva?

Természetesen végül majd kiradírozom,de amennyire ismerem magam,talán ötödszörre is ferdén írnám le :)

Tehát a kérdésem az lenne,hogy egy centis sorok megfelelőek vagy túl nagyok?Mekkora a megfelelő?


2011. szept. 6. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Vonalvezető jobb lenne. Inkább 1,5cm-es sorok.

Ha meg nem kézzel írottat kérnek kifejezetten, akkor inkább word-ben szerkeszd meg és nyomtasd ki!

2011. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mc'Donaldsba adom be pár napon belül.

Nem utalnak konkrétan az önéletrajz típusára és én magam is jobban hajlom a kézzel írott iránt :)

Tehát akkor 1,5 centis sorközök?

Köszönöm!:)

2011. szept. 6. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
maradhat az egy centis is, de ne húzz vonalakat, utána csúnya kiradírozva! !Ha más nem előre egy külön lapra vastagon húzd meg a sorokat és ezt tedd a papír alá!) De inkább a modernkori számítógépes változatot ajánlanám!:)
2011. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó,jó ötletet adtál!Már neki is álltam :)
2011. szept. 6. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont tegnap tanultam önéletrajz-írást!

Ami még nagyon fontos, a tanárnőm hangsúlyozta, hogy a mai rohanó világban az amerikai típusú önéletrajzot ajánlja. Ugyanis, amikor egy-egy munkára van 50-60 jelentkező egy hagyományos, szépen mondatba foglalt önéletrajzot sokáig tartana átolvasni, míg az amerikai típusú rövid, egyszerű, és lényegretörő.

Ha esetleg nem tudod, mit értek amerikai típusú alatt, írj és megírom neked konkrétan.

És szerintem jobb lenne, ha nyomtatva vinnéd. A word-be szépen meg lehet szerkeszteni. Azt tanultuk, hogy az is fontos, hogyan néz ki az önéletrajz, legyen esztétikus, rendezett, de nem csicsás. Ha pedig mindenképpen kézzel akarod írni, tegyél a papír alá sorvezetőt, így nem kell vonalazni. Ugyanis akármennyire halványan vonalazol, radírozás után is meglátszik.

16/L

2011. szept. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!