Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért zavarja a tanárokat, ha...

Miért zavarja a tanárokat, ha valaki zenét hallgat az óráján úgy, hogy azt más nem hallja, mert fülhallgatóval hallgatja?

Figyelt kérdés

Nem a diák döntése, hogy érdekli-e az anyag, és megkockáztatja az 1-es dolgozatot? Mennyivel jobb az az eset, mikor állandóan megy a dumálás és a tanárnak fegyelmeznie kell? Így legalább lehajtja a fejét, és kész.

Emiatt kapom már a 3. 4. szaktanári marhaságokat, pedig 12.-ben elég gáz egy olyan tantárgyból csesztetni a diákot, aminek semmi köze se a továbbtanulási irányához, sem az érettségihez..


2011. szept. 26. 22:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
0%

nekem ilyen problémám nem volt, a legtöbb tanár év elején mondta, hogy inkább zenét hallgassunk mint pofázzunk


mondjuk nálam is volt egy fiatal biosz tanárnő, aki állandóan pattogott...

de úgy gondolta h az ő tantárgya a világon a legfontosabb..

2011. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

1. az alapvető tiszteletet megadhatnád a tanárnak hogy végig hallgatod és jegyzeteled az óráját, ha már ő veszi a fáradságot és próbál egy kis tudást belétek sulykolni...


Ettől még nem lesz semmi komolyabb bajod!

2011. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

A tanárral kölcsönösen utáljuk egymást. Így a tisztelet se oda, se vissza nem érvényes.

Az nem normális tanár, aki 63% alatti dogára 1-est ad..

2011. szept. 26. 22:48
 4/28 anonim ***** válasza:
91%

lehet, hogy azért zavarja, mert ezzel azt jelzed neki, hogy le sem sz@rod a munkáját?


személyes tapasztalat:

ilyen még nem fordult elő egyetlen órámon sem. olyan volt, hogy elővette a telefonját a gyerek és elkezdett sms- ezni, ill. kezdett volna, mert egy pillanat alatt elvettem a telefonját, majd közöltem vele, hogy neki nem, csak valamelyik szülőjének adom vissza.

anyuka be is jött másnap, és igen emelt hangon kezdte magyarázni, hogy "demilyenalapon??!", erre én higgadtan közöltem vele, hogy létezik egy házirend, ami minden tanulóra, így az ő fiacskájára is vonatkozik, de amennyiben nem lenne ilyen házirend, az én órámon akkor sem szórakozhat, játszhat.

kb. 10 perc alatt megbeszéltük a dolgot, majd azzal távozott, hogy garantálja, hogy ilyen eset többet nem fog előfordulni.

azóta sincs semmi probléma sem azzal a tanulóval, sem a többiekkel.

ha én tanítanálak, garantálom, hogy nem hallgatnál zenét óra alatt :-)

2011. szept. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Tiszteletlenség, és ha tanár lennék, én is biztos szaktanárit adnék egy ilyenért. Aki pedig beszél, kiküldeném a teremből. Diákként a sok marha engem is idegesített, legszívesebben kirugdostam volna őket a teremből, ha tehetem.
2011. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 bánomisén ***** válasza:
93%

Miért zenét hallgatsz órán, miért nem figyelsz? Miért akarsz egyest? Nem értelek... Az iskola nem disco, és ha nem is abban az irányban mész tovább, attól még át kell menned ebből a tárgyból is, hogy továbbtanulhass.

Kapcsold ki a zenét és figyelj órán.

2011. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Tiszteletlen a tanárral szemben, mellé neki sem mindegy mert rontod az indexét.
2011. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Azért hallgatok zenét, mert az óra olyannyira unalmas, hogy akármelyik másból inkább 2-t egymás után, csak abból 1-et ne. A tantárgy egyébként fizika.

Máshogy nem lehet kibírni ezt az órát. Tavaly sikerült majdnem megbuktatnia, akkor a beszélgetések miatt. Elismerem, az tényleg zavaró.

Az nem igaz, hogy le sem sz@rom a munkáját. De teljesen mindegy, hogy figyelek-e, vagy sem, a dolgozataim amúgy is 1-esek.

2011. szept. 26. 23:07
 9/28 A kérdező kommentje:
Amúgy 4 egész körüli az átlagom. Szóval nem a butábbik fajta vagyok, csak.. nem érdekel a fizika. :)
2011. szept. 26. 23:08
 10/28 anonim válasza:

én is folyton zenét hallgattam bizonyos órákon, de arra mindig odafigyeltem,h senki se vegye észre.

sajnos vannak olyan tanárok, akiknek rosszul esik, ha a diák ignorálja... furcsa, de lehet, h ők is emberből vannak.

meg azért elég bizarr lenne, ha mindenki követné a példádat és a tanárok ezt simán elviselnék.


de a lényeg az, hogy ha nem is érdekel a dolog, legalább ne látványosan szenvedj. valószínű, hogy nem is a zene miatt gyűjtötted a szaktanárikat, hanem a "lehajtja a fejét, és kész" hozzáállás miatt.


és egy apróság, az lehet, hogy a tárgynak semmi köze az érettségihez, meg a továbbtanuláshoz, de ez az egy tárgy pont elég lehet ahhoz, hogy ezt a két fontos dolgot fél ill. egy évvel távolabbra helyezze.

2011. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!