Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem ismerik el a tanárok...

Miért nem ismerik el a tanárokat tudását a diákok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy viszonylag jó hírű egyetemen vagyok elsőéves hallgató.

A csoport nagy részét fiúk alkotják, akik már rendelkeznek némi előképzettséggel, foglalkoztak szakmába vágó dolgokkal, végeztek technikusit. Ennek következményeként rendszeresen felülbírálják a tanárokat, mert amit szerintünk leadnak az hülyeség, és szerintük nem úgy kell. Ennek következményeként a saját szájuk íze szerint csinálják meg a feladatokat, majd csodálkoznak, hogy nem kapnak aláírást. Ilyenkor jön a felháborodás, meg akarják lincselni a tanárt stb...

Mondom nekik, hogy nem kéne felháborodni, nem véletlenül áll kint a tábla előtt a tanár, és nem ők. Ezt persze mondhatom nekik, fogjam csak be a szám, mert pedálgép vagyok szerintük.

Most kinek lehet igaza? Tényleg elmaradott a tanárok tudása, vagy csak ők akarják megmutatni, hogy milyen fasza gyerekek?


2010. máj. 14. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki büszke a saját tudására, a saját teljesítményére, és mindenki a saját útját akarja járni. Ha viszont a tanár kifejezett kérésének nem tudnak eleget tenni, akkor ne csodálkozzanak, hogy nem kapnak dicséretet tőle. Ebben a helyzetben pedig illene belátniuk, hogy nem volt igazuk, annak ellenére sem, hogy jó volt a megoldásuk.
2010. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az amit ott csinálnak a diákok az gusztustalanság, de van benne igazság, a jövő a mostani 14-25 éveseké, jobb a logikai készségük, közkeletű kifejezéssel élve:leegyszerűsítik az egyenletet, könnyebben rájönnek dolgokra, mint a tudósok vagy tanárok...
2010. máj. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: Nem írtam le, de itt tulajdonképpen műszaki rajzokról lenne szó.
2010. máj. 14. 16:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy állok hozzá, hogy tisztelem a tanárt, aki tanít, mert ő már letett valami olyasmit az asztalra, amit én lehet, hogy soha nem fogok elérni. És ezt a hozzáállást nagyon keveseknél látom. Mondjuk ez szerintem a tanárok is észreveszik, mert teljesen máshogy állnak a tisztetelettudó diákokhoz, mint a lázangókhoz. Érdekes módom, nekem bármi problémám volt, mindig kaptam segítséget. Tudja a tanár is, hogy nem állok szakmailag úgy mint a többiek, de akarok tanulni. Ezzel szerintem többet érek, mint ők a papírjukkal, de lehet, hogy tévedek.
2010. máj. 14. 16:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt a fiatalok nagy része beképzelt.

Másrészt ma rengetegen járnak egyetemre, ami azt is jelenti, hogy több tanár van, és hát akadnak emiatt gyengébbek is...

2010. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!