Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Örök kérdés. Amit szeretek,...

Örök kérdés. Amit szeretek, vagy amivel jól megélek?

Figyelt kérdés

Üdv minden kedves válaszolónak!


Idén lettem 8. osztályos, jelenleg Szerbiában élek.


Az a probléma áll fenn, hogy egyáltalán nem tudom, hogy minek tanuljak tovább... De nem akarok sokat magyarázni, inkább bele is kezdek.


A történelmet egyszerűen imádom. Nem úgy mint a többi tantárgyat, amit kedvelek... Érzem, hogy a történelem az ami az én agyamat leginkább izgatja. VISZONT... úgy hallottam, hogy a történelemből nem igazán lehet megélni, mert nagyon telített a munkaerőpiac, illetve ha álláshoz is jutok, akkor minimálbéren kell tengődnöm.


A másik lehetőség a gépészet.


A gépészetet is szeretem, de koránt sem annyira mint a történelmet, viszont az én listámon még mindig a 2. helyen áll. Ha megerőltetem magam, akkor megtudom tanulni a dolgokat, illetve tudok aktívan foglalkozni vele....

A gépészmérnökök iránt úgytudom nagy a kereslet, illetve a fizetésük is elég jónak mondható.


Pro és kontra. Ki mit mond? Melyiket válasszam?


(Azt még szeretném hozzátenni, hogy az egyetemet Magyarországon szeretném elvégezni, és nem szeretnék visszatérni Szerbiába)


14/F


2011. szept. 29. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit szeretsz, abban könnyebben kimagasló tudsz lenni. Kimagasló emberekre pedig még a legnagyobb büfészakosok közül is szükség van.

Mondjuk ismerni nem ismerlek, jósláslatokba megint nem bocsátkoznék, szóval én nem fogom mondani, hogy márpedig legyél töri szakos, mert szereted. Ahogyan azt sem, hogy menj gépészre, mert lehet hogy éppenséggel egy szar mérnök lennél, de ez igaz lehet a bölcsészre is. Vagy az egész fordítva, és pont kiváló lennél.

A legjobban azt teszed szerintem, ha elmész egy jó gimnáziumba (gondolom Szerbiában is vannak, bár nem ismerem az oktatási rendszerüket), aztán lesz pár éved arra, hogy kikristályosodjon benned ez a dolog. Még ne emészd ezen magad.

2011. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)


Igen, itt is vannak gimnáziumok, már gondolkodtam is rajt...

2011. szept. 29. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!