Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építészmérnökök és mindenféle...

Építészmérnökök és mindenféle mérnökök Ti, hogy 'barátkoztatok' meg az ábrázoló geometriával? A kérdés komplex.

Figyelt kérdés

Most vagyok 12.es és lehet ábr.geora járni suli után...azt hittem érdekes és jó lesz, de kétségbeestem, mert...hát...nem tetszik, olyan száraz(persze ezt a megállapítást egy délutáni szakkör után vontam le).

Az egyik probléma h ált. iskolába tanultuk a monge féle derékszögű síkvetületet de az 3 képsíkos volt, ez meg csak kettő!( elöl és felöl nézet- javítsatok ki ha tévedek)


Építészmérnök szeretnék lenni, de egyre több csalódásom van az egésszel kapcsolatban. Mármint amit kéne tanulni...

-fizika...nem a szívem csücske(bár ha jól tudom egyetemen nem kell a fizikából minden csak statika meg ilyesmi)

-matek...suliba tudom ötösre a középszintet, de már az emelt szinttel bajok vannak(nem tudom tovább gondolni-nem vagyok magolós szal' értem amit csinálok)félek ez nem lesz elég egyetemen

-rajzolni szeretek, állítólag tudok is:)


Szeretnék ép.mérnök lenni, már kb 12 éves koromtól az akarok lenni, mert szeretek házakat tervezni, élvezném, kreativitás igényel. Ez az egyik dolog amit úgy érzem egész életemen át tudnék csinálni, a másik a kézilabda...



Végül a kérdés nem csak az ábrázoló geometriára vonatkozik hanem az egész építészmérnökségre? Szerintetek belevágjak? és Ti hogyan birkóztatok meg ezekkel?

Most úgy érzem 4-5 év szenvedés, kemény munka kéne egyetemen ahhoz h élvezni tudjam a tanulás végtermékét...


2011. szept. 18. 20:12
 1/5 reptoid ***** válasza:

Vágj bele!

Először is: az ábris most szívás, de a bekerüléshez át kell menni a rajzalkalmasságin, szóval kapd össze magad.

A fizika, hát, lesz ott a "statika meg ilyesmi" mellett egy pár finomság is, de meg lehet csinálni (pár év alatt :D) "Ez az egyik dolog amit úgy érzem egész életemen át tudnék csinálni" Fogod te még ezt emlegetni :D

A matek, barátkozz az emelt szintű anyaggal, mert az első féléves matek pont az analízisre épül, sokat jelent, ha az alapokkal tisztában vagy.

Egyébként nem olyan vészes sem a mechanika, sem a matek, a mérnöki szakok közül építészen a legkönnyebb a matek, a mechát pedig gyp-s tempóban adagolják a kis művészlelkeknek ;)

Ellenben a rajz, na az már az elejétől elég sok időt rabol majd, de elmondásod alapján pont ezt szereted, szóval nem lesz ott semmi gond.


Fontos, hogy az alkalmasságira készülj rendesen, azon hasalnak el sokan. A 4-5 év szenvedést pedig felejtsd el, az egyetem az egyik legnagyobb buli lesz az életedben.

2011. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem vagyok én az a művészlélek-fajta.:)


de a nyár folyamán volt szerencsém néhánnyal találkozni akik már egyetemisták és építészmérnök akarnak lenni...hát elég érdekes jelenség volt mindegyik...ez volt még egy elbizonytalanító tényező...nem illenék oda?


ja és most jutott eszembe a tervezői programok azok nehezek, angol nyelvűek?

minden érdekelne...

2011. szept. 18. 21:03
 3/5 reptoid ***** válasza:

A művészlélek az kis élcelődés volt a számolós és rajzos tárgyak aránya miatt.

Fogalmam sincs, hogy te kikkel találkoztál, téged meg végképp nem ismerlek, honnan tudnám, hogy illesz-e oda? :D Tapasztalataim szerint csupa jó fej ember jár építészre.

A programok, hát, én hozzájuk se tudtam volna szagolni, mármint annyi lehetőség van bennük, olyan mint a paintről photoshopra ugrani. De nem kell aggódni, vannak gyakorlatok, aztán ott megtanítják a funkciókat, utána nem les vészes ;)

2011. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. szept. 19. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit későn, de reagálnék. Nem tudom hogy hova szeretnél menni, de ahova én járok, ott egyáltalán nem könnyű a mecha. Ugyanazt tanuljuk, mint az építőmérnökök; a gépészek pedig egyenesen pislognak, mikor mutatok nekik pár feladatot. Ráadásként ott van nekünk a sok épszerk és tervezési tárgy, ahol megint csak szeretnek rostálni. Matek a legkönnyebb "nehéz" tárgy a mi szakunkon, mivel könnyebb mint a többieknek. Műábrától pedig nem kell félni szerintem. Én szerettem, nagyon könnyű volt. Perspektívát pedig nagyon érdemes megtanulni, eszméletlen dolgokat lehet szerkeszteni vele :) Programokról: hát, mi Nemetscheket és Archicadet használtunk. Ebből a Nemetschekre most hirtelen nem emlékszem hogy milyen nyelvű volt, de az Acad magyar volt, mivel magyarok fejlesztik. Mindenki ezt használja, nagyon jó, világhírű program.


Mindenképpen vágj bele, nagyon jó szakma szerintem. Úgy lehet megbirkózni vele, hogy leülsz és csinálod a dolgokat, folyamatosan; mert ha nem nagyon felhalmozódnak és jönnek a hosszú éjszakák...

2012. febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!