Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Turizumus és vendéglátás vagy...

Turizumus és vendéglátás vagy média és kommunikáció?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,melyik szakra jelentkezzek...segítsen valaki :S melyik jobb?
2011. okt. 1. 15:46
 1/10 reptoid ***** válasza:
Pisztolyt tartanak a fejedhez, hogy ezek közül kell választanod? Szerintem egyikre se menj.
2011. okt. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én csak ezekhez értek és ezek érdekelnek,úgyhogy nincs más választás :)
2011. okt. 1. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:

mi az, hogy ezekhez értesz? ha értesz hozzá, akkor minek az egyetem? azért mennél oda, hogy megtanuld nem?...vagy miért? :D

ezeken a helyeken 90%-ban 'diplomás munkanélküliket' képeznek, a maradék 10%-nak talán jut valami meló is...

és ez nem mese...a turizmus-vendéglátás elvégzésével elsősorban recepciós lehetsz, viszont ha van veled szemben valaki, aki két nyelvből mondjuk felsőfokon beszél, nem fognak azon gondolkodni, hogy van- e idegenforgalmi végzettsége. Egyik 5 csillagos szállodában nyelvtanárt alkalmaznak a recepción és nem ifóst.

2011. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
a két legnagyobb büfé szak...
2011. okt. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kommunikkációra jártam 2 évig, de otthagytam mert egy fos volt. Most turizmusra járok, de ezt sem akarom folytatni mert nem éri meg a belefektetett energia :D
2011. okt. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát ez egy kicsit hülyeség,mert én alapból 2 középfokú nyelvvizsgával megyek egyetemre, szóval szerintem ha elvégzem 2 idegen nyelvet alapból fogok tudni felső fokon....
2011. okt. 1. 21:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is 2 középfokúval mentem egyetemre... Megjegyzem, azzal kitörölheted a segged, mert meg kell csinálnod még 2 szakmai nyelvvizsgát, VAGY 2 felsőfokút, hogy megkapd a diplomádat a turizmus szakon. Szóval a 2 nyelvtudás ezen a szakon alap. :) De ha már mindenképp választani akarsz a 2 rossz közül, akkor inkább turizmus, mert az közgazdász diplomát ad, ami elég sok területre jó (az más kérdés h nem keresnek sehova sem embert.)
2011. okt. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Más javaslat ezeken a szakokon kívül? :S
2011. okt. 3. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát ha nem vagy túl szegény, és tudsz fizetni nyelvi hozzájárulást, akkor javaslom a marketinget angol v. német nyelven a BGF-en. :) Nem tudom mennyi, kb 100 ezer egy félév. De ha nincs rá pénzed, akkor a magyar is jó. Egyébként a gazdasági és btk-s szakokkal nem mész már semmire... Most a mérnököket keresik nagyon, de gondolom az téged nem érdekel. :D
2011. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi, ez még meggondolandó....
2011. okt. 22. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!