Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kérlek adjatok tippeket! (? )...

Kérlek adjatok tippeket! (? ) (többi lent)

Figyelt kérdés

8.ba járok és úgy döntöttem hogy majd állatorvosi egyetemre szeretnék menni

szüleim mondták hogy megkönyíthetem magamnak a jelentkezést hogy majd a gimiben megyek kémia vagy biosz veresenyre és jól teljesítek.

lécives mondjatok olyat amivel mégjobban megkönyíhetem a dolgom

vagy valami tippeket.

köszike előre is.


2011. okt. 2. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Tanulj jól.

Ennél nincs jobb.

G.

2011. okt. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
biosz OKTV-n kerülj be az első tízbe. és máris könnyebb lesz a dolgod.
2011. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Állatorvosihoz azt hiszem, hogy biosz+kémia érettségi kell (de lehet, hogy kémia érettségi helyett jó még a fizika is).

Mint már írták, az OKTV hasznos lehet (ez egy verseny, és viszonylag nehéz). Emellett jó, ha van nyelvizsgád, vagy két középfokú C, vagy egy felső C. Plusz biosz emelt érettségi.

2011. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mi az a OKTV?
2011. okt. 2. 20:37
 5/8 A kérdező kommentje:
léci írjatok róla imfóka
2011. okt. 2. 20:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny.

Beszédes név. Szóval egy tanulmányi verseny, amit középiskolásoknak találtak ki. Azt hiszem három fordulóból áll. Ha bekerülsz országosan az első x helyre (nem tudom pontosan hanyadik helytől számít), akkor egyetemi felvételinék kapsz valamennyi plusz pontot (ezt sem tudom hirtelen, hogy mennyi).

2011. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tetro ***** válasza:
Hát nem tudom most hogy van, de régen ha az első tízben voltál, akkor felvételi nélkül vettek fel.
2011. okt. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam, akkor az volt a szabály, hogy az első 15 helyezett annyi pontot kap, mint max. pontos emelt szintű érettségivel adott tárgyból. Én 16. lettem. :D


Amúgy bioszból van még egy szerintem fontos verseny, a Kitaibel Pál biológiaverseny, amire ugyan nem kapsz pluszpontot, de segít megismerkedni az élővilággal egy olyan gyakorlatias szemszögből, amit a gimnáziumi biológia tananyag és az egyetemi képzés többsége is elhanyagol, ez pedig az élőlények ismerete: felismerése, szokásaik, viselkedésük, elterjedésük, életmenetük, természetvédelmi vonatkozásaik ismerete. Tapasztalatom szerint aki ezen a versenyen jól teljesít, abból sokkal inkább valószínű, hogy a szakma kiválósága lesz, mint aki az OKTV-n ér el helyezést. Ennek az lehet az oka, hogy a Kitaibel egy "plusz" tudást ad, amire általában csak az érdeklődőbb és lelkesebb diákok nyitottak, az ő fejlődésüket viszont segíti is azzal, hogy tovább nyitogatja a "kapukat" a világ felé. Nem utolsó sorban több önálló munkára is sarkall. Ezzel szemben az OKTV-n tulajdonképpen csak a tananyagot kell tudni, de azt nagyon. Néha OKTV-n az is előfordul, hogy azon kell gondolkozni, vajon azt írd-e, ami a tananyag, vagy azt, ami a valóság, ugyanis a kettő sajnos nem mindig esik egybe, és ezzel mintha a verseny kiírói se lennének mindig tisztában.

2011. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!