Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt mondja az énektanárnő,...

Azt mondja az énektanárnő, hogy mégegy karót benyelek, és beírja évvégére az 1-est. Megteheti?

Figyelt kérdés
7db elégtelenem van énekből. 12.-es vagyok, igazából..teszek nagyívben az énekre, de nem kéne egy ilyen csőcselék tantrágyából megbukni.
2011. okt. 6. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha nem is most, de beírhatja majd évvégén azt az egyest. Az iskola nem egy demokratikus rendszer, alá- és fölérendeltségi viszony van, és ehhez hozzá kell szokni, be kell tartani. A nagybetűs életben sem lesz ez másképp.
2011. okt. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mintha lett volna olyan rendelet, hogy készségtantárgyból (ének, rajz, tesi) nem lehet buktatni. Vagy ez már nem él?
2011. okt. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Énekből bizonyára tanulnak művészettörténelmet, aminek a megtanulásához nem kell különösebb készség, innentől kezdve a sorsa a tanár kezében van.
2011. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Énekből bizonyára tanulnak művészettörténelmet, aminek a megtanulásához nem kell különösebb készség,"


ebben tökéletesen igazad van, de a jogszabályt nem én találtam ki. Ha ott készségtantárgynak definiálják az éneket, akkor az. Vagy ellenőrzi valaki, hogy az órák hány százalékában tanítanak művészettörténetet? Vagy az éppen aktuális évfolyam tantervétől, tematikájától függ?

2011. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gépész szakközépiskola, eredetileg 9. osztályban tanítják 1 évig, nálunk berakták idén 12.-re, mert 9.-ben nem volt.

Értelmetlen az egész.

2011. okt. 6. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Neked értelmetlen. De talán akik kitalálták, gondoltak valamire. Az nem jutott eszedbe, hogy ha annyira pimfli, esetleg mellékesen megtanuld?
2011. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én erről még sosem hallottam, hogy készségtárgyból ne lehetne buktatni. Bármiből lehet buktatni, ha nem teljesíti az egyén a követelményeket. Éppen az ilyen készségtárgyaknál szokták a tantervbe bevenni a művészettörténelmet, tesinél a sporttörténelmet (nekünk meg kellett tanulni az összes olimpia helyszínét, időpontját anno :D), hogy azokat se kelljen megbuktatni, akik éppen készségek hiányában szenvednek (és most finoman fogalmaztam :D), de felmentésre nem jogosultak. Az egész pedig a tanáron múlik. Ha meg akar buktatni, megfog. Véleményem szerint azonban csak fenyeget, de te is igazán tanulhatnál arra a "csőcselék tantrágyára". Mi sosem énekeltünk egyedül, csak csoportosan, kottáznunk sem nagyon kellett, ellenben néztünk filmeket Ray Charlesról, Mozartról, egy rakat musicalt, aztán azokról beszélgettünk. Senki sem tartotta trágyának az órát, és a tanár is örült, hogy ragaszt ránk valamit. Vesd fel te is a tanárodnak.
2011. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjad neki, csináljatok komolyzene felismerő dolgozatot. Cd-ről lejátssza híres műveket, ti meg leírjátok lapra, mindjárt kész a dolgozat, és ti is művelődtök.

Később is tök jó lesz, én tiszta boldog vagyok, ha felismerek valahol egy holdfény szonátát vagy diótörő részletet.

2011. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
azért csőcselék a tantárgy, mert TE nem tudod megtanulni? igazán nem értem, mibe tartana megtanulni a szolmizációt, meg néhány alapdolgot... nekem általánosban még kötelező néptáncom is volt, mégis ember lettem.
2011. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát, nem vette jó néven a kioktatásomat, ma megjártam az igazgatóit is. Meglátjuk
2011. okt. 7. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!