Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középsulisok, ti és az osztály...

Középsulisok, ti és az osztálytársaitok hogyan viselkedtek tanórákon? Mármint, hogy vannak-e beszólogatások meg ilyenek?

Figyelt kérdés

Az én osztályom ebből a szempontból csodálatos. Olyan csend van órákon,hogy azt imádom. Nem azt mondom,hogy nincs egy pisszenés sem,de ha vkire rászól a tanár,akkor befogják. Beszólni nekik meg szerintem eszükbe sem jutna. :)

Igaz, 9.-esek vagyunk gimiben, és még csak egy hónapja tart a suli. De remélem,hogy így marad. Szerintetek?

Nálatok ez hogy van?

Légyszi azt is írd le,hogy milyen suliba jársz. Köszi. :)


2011. okt. 6. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk volt 2-3 ember, aki "humoros" beszólásaival szórakoztatta az osztályt, de ők már átmentek másik suliba. Nálunk órákon inkább kisebb "magánbeszélgetések" mennek 2-3 fős csoportokban, a tanár szól és vagy véglegesen abbahagyják vagy kis idő múlva újrakezdik. De ritkán előfordul olyan is, hogy a tanár magyaráz és egyre nagyobb a nyüzsgés (olyan mintha szünet lenne), aztán kapunk egy " ha nem hagyjátok abba, akkor dogát írunk" című monológot és csönd lesz azonnal.


Tehát a fegyelem és a tanárok iránti tisztelet nem a legjobb, de az órán való figyelést nem annyira zavarja, doga íráskor annál inkább szokott idegesíteni a zaj.


Egyébként (ha már kérted) a szolnoki kereskedelmi szakközépbe járok, 12. osztályba.

2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!


ez a mi osztályunkban többnyire jól működik. persze, hogy vannak beszólások, de mivel többnyire a tényleg humoros emberek szólalnak meg és többnyire a megfelelő pillanatban, jókat röhögünk... még a tanár is. pl. dupla matekon nem bánja, ha elmegy erre 2 perc, és utána jobb a hangulat. legalább nem mindenki fapofával üli végig az órát.


szerintem semmi baj nincs azzal, ha órán van 1-2 poénos beszólás, amin lehet jót röhögni. akkor gáz, ha ezek elkezdik egymást gerjeszteni és a végén 20 perc elmegy az órából... azt már én sem szeretem.


meglátásom szerint a tanáraink is elég jól állnak hozzá ehhez: nincs is olyan tanárunk, aki azonnal ránk szólna, h fogjuk be, ha kinyitnánk a szánkat.

2011. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: ha érdekel a nyíregyházi Krúdyba járok, 11. osztályba :)
2011. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"9.-esek vagyunk gimiben, és még csak egy hónapja tart a suli."


Persze, most még mindenki lapít, új a környezet, nem tudják, hogy mennyit engedhetnek meg maguknak tanórán, hol van a határ egy-egy tanárnál... :D

Sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de 1000 %, hogy ez változni fog...nem lesznek végig ilyen kisangyalok az osztálytársaid... szép lassan mindenkinek kinyílik a csipája... :P

2011. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. okt. 8. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a legtöbb órán csend van, azt utálom, mikor törin megy a duma. Nekem a töri fő tárgy és rettentő ideges leszek, ha körülöttem nyüzsögnek, mert én ha figyelek, meg tudom érteni az anyagot meg elcsípek + infókat ami a könyvben nincs benne. A legidegesítőbb az a nyihogás, amikor mindenkinek tudnia kell, hogy ki röhög. Szerintem szánalmas 18 évesen.
2011. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nyolcosztályosba járok, szóval már kitapasztaltuk, hogy kinél mit lehet. Jobban mondva az osztály egy része, én kifejezetten jó gyerek vagyok. Művtörin pl annyira semmit se csinálunk, és még azt is olyan iszonyatosan színvonaltalanul (a tnő szó szerint elmekórtani eset, csak valakinek a valakije ugye...), hogy duplaórán az ember megírja az összes háziját, megtanulja a más tárgyból leadott anyagot, és mégis ötös lesz minden dolgozata. Csak ugye van, aki nem ennyire él vissza a hölgyemény idegállapotával, hanem beszólogat, kijárkál büfébe, elveszi a cuccait, hamis nevet mond be (a drága harmadik éve nem bírja megtanulni a nevünket - komolyan fogalma sincs, hogy kik vagyunk és mit csinálunk ott) visszakiabál neki, szellemet játszik lepedővel... Tiszta ovi, de ha se nem tanulunk, se nem hülyéskedünk, akkor két órát elcsesztünk az amúgy is rövid életünkből.


Ez kirívó példa volt, a legtöbb órán nincs ilyen fegyelmezetlenség, általában csend vagy csendközeli állapot a jellemző. Pl. törin (pedig nagyon rendes és kedves a tnő), a többség dolgozik mint állat, aki nem, az is csendben bambul maga elé, bioszon meg úgy félünk, hogy feleltet, hogy mindenki maszületett báránnyá változik, mintha nem a pad tetején táncolt volna a rajzteremben pár órával korábban.


Szóval nem csak a gyerekek elvetemültségén múlik, hanem a tanár hozzáértésén is, vagyis nálunk ez a jellemző. Szerintem am. jó osztály vagyunk, annyiból is, hogyha valakit véletlenül érdekel az anyag és a tanár képtelen fegyelmezni, anélkül hátra lehet üvölteni, hogy fogják be a szájukat, hogy sértődés lenne.


10. o.

2011. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!