Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elegem van. Kezdek beleőrülni....

Elegem van. Kezdek beleőrülni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tudok tanulni,nem megy. Túl hülye vagyok vagy én nem tudom. Hiába tanulok órákat akkor sem tudok egy bizonyos szinten átlépni. Rosszak a jegyeim. Próbáltam már mindent. Vázlatírás,kihúzás mindent! Mindig ugyanolyan hosszú idő kellett,ahhoz ,hogy megtanuljak vmit. Most is kéne,de már nem tudom hogyan csináljam tudom,hogy rossza módszerem és így kedvem sincs. Hogyan tanuljak?:(
2011. okt. 8. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nekem csak úgy megy ha felosztom a tanulni valót kisebb részekre és amíg az első kisebb rész nem megy addig tovább sem lépek.

úgy tanulok hogy rendesen beszélek közbe, azt ismételgetem amit tudnom kell.

amikor tehetem elkezdek vázlatot csinálni hiába van meg a füzetbe, és az alapján próbálom magamnak felmondani.

2011. okt. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én ált. úgy cisnálom,hogy van egy lecke az ugye kis részekre van osztva megtanulom az összes kis részt azokat is felmondom külön majd egybe az egészet. Nekem ez így magolás. Hiába tanultam végig a hétvégém 3masra írtam a dogát.:( Ha az lett volna a kérdés,hogy mondjam el mi volt az egy adott elckében leírok mindent,de össze-vissza kérdeztek így az egészet elrontottam.
2011. okt. 8. 12:42
 3/12 A kérdező kommentje:
és olyan sok van:'(
2011. okt. 8. 12:57
 4/12 anonim ***** válasza:

Talan azert, mert be akarod magolni :) Ha ertened az anyagot, hogy mirol szol, akkor nem szenvednel. Probalj meg MAS forrasokat hasznalni, pl. konyvtar vagy net ... ahol ertelmesebb modon elmagyarazzak, kifejtik a dolgokat. Sajna, a legtobb tankonyv unalmas es szaraz :( nem magyaraz ...


Sok sikert

2011. okt. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%

Lehet egyszerűen hülye vagy. Ne erőltesd a tanulást.


(mielőtt lepontoznátok.. szerintem én adtam a leghasznosabb és leghumánusabb választ, amit tényleg érdemes a kérdezőnek megfontolnia..)

2011. okt. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen már más is mondta,de azért mindig sikerült legalább 4,5ös átlagot kihozni. Volt,hogy jobbat eddig rosszabb nem volt. Erőltetni fogom az biztos,nem tehetem meg,hogy b@szok a jövőmre. Gondoltam valamivel biztos könnyebbé tehetem a dolgokat:)
2011. okt. 9. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, meg nem vagy hulye :) Azzal, hogy itt vagy es segitseget kertel, azzal beismerted, hogy problemaid vannak. Csak taktikat kell valtoztatnod :) En is szenvedtem hasonloan, mint a kerdezo, addig amig a tanarom el nem magyarazta, hogy mi a problemam. Nem tudtam alkalmazni a tanultakat a valos eletre. Meg kellett talalnom azt az eszkozt, ami segitett a tovabbiakban :) A kerdezonek is meg kell talani azt az "eszkozt', amivel jobba teheti a tanulasi modszeret.


Le tudnad irni, hogy hogyan tanulsz? :)

2011. okt. 10. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát sokfélét próbáltam ,de legtöbbször úgy,hogy elolvasom először az egész leckét egybe. Utána kihúzom a lényeget és mondatról mondatra haladok..tudom,hogy ez nem jó de máskülönben nem jegyzem meg sajnos:S próbáltam vázlatot írni,de azzal csak az időm húztam..rossz a fogalmazásom meg a szövegértésem:/ meg nem tudom alkalmazni,azokat,amit megtanultam..értem hpgy miről van szó,de ha van egy feladat akkor nem jut eszembe.
2011. okt. 10. 20:39
 9/12 anonim ***** válasza:
OK ... kezdjuk ott, hogy milyen tantargyaid vannak? Mert mas a tori vagy a kemia ... Melyikkel van problemad? Most eppen mivel "szenvedsz" ? :)
2011. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindegyiket megtanulom kínkeservesen egy átlagos szinte,de onnan feljebb nem megy..mindne tantárgy egyformán problémás sajnos:S egyiket se tanulom jól,em tudok mit kezdeni az információkkal,csak sorban megtanulni őket,mint egy verset..
2011. okt. 10. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!