Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én találom igazságtalanna...

Csak én találom igazságtalannak és gusztustalannak a költségtérítéses pontszámokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy államilag finanszírozotton van mondjuk 420 vagy akár 430 pont is (ennél persze lehet kevesebb v több). Az ember gürizik hogy jó jegyet szerezzen gimibe, mindent elkövet azért hogy felvegyék, nyelvvizsgák, emelt szintű stb és néha még így is alig vagy nem jön ki a pont és nem veszik fel az illetőt.


Ehhez képest a költségtérítésesen van nevetséges 160 vagy 200 pont.

Ez azért idegesít annyira mert nem igaz hogy minimális vagy nulla tanulással (pl 3-as érettségi vagy 2-es...Ö) valakit egy nagyon jó egyetemre felvesznek, akit természetesen anyuci és apuci pénzzel.

Így szinte minimális erőfeszítéssel hozzájut egy magas színvonalú egyetemhez, más meg kitanulja a belét, nyelvvizsgázik 2 nyelvből + 1 (v 2) emelt szintű érettségi és sokszor még így is alig vagy nem elég a pont.



Miért van ilyen rendszer hogy a gazdagokat mindenhova, akármilyen egyetemre felveszik, a nem fizetősre jelentkezők pontszámát pedig még emelni is akarják ?????


Bocsi, csak ez nagyon felidegesített.


Az osztályba (végzős vagyok épp) van olyan akivel nagyon kivételeznek a tanárok mer apuci minimum vezérigazgató valamilyen cégnél, így minimális erőfeszítéssel azaz 2-es 3-as átlaggal FIZETŐSÖN simán elmehet akár egy nevesebb egyetemre is...(persze Magyarországon belül)



Azért idegesít annyira mert nem arra mennek inkább hogy minél több és okosabb ember legyen aki TÉNYLEG MEGDOLGOZOTT azért hogy felvegyék az egyetemre, hanem arra megy ki a játék hogy minél többen fizetősre menjenek, hogy dőljön a pénz miközben a gyerek lehet hogy holt hülye (tisztelet a kivételnek !!!!)


Oké hogy az egyetemet nekik is el kell végezni, de tapasztalat hogy aki költségtérítéses azzal sokszor nem bánnak olyan rosszul, értsd : azért a tanárok hajlanak arra hogy minél többet fizessen az intézménynek.

Megbuktatni nem nagyon akarják őket, mert lehet meggondolja magát és elmegy más iskolába...



Neked mi erről a véleményed???



(u.i: nem, nem hisztizek, csak leírtam a véleményemet...)


2011. okt. 10. 21:39
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Aki persze az első egyetemet normális pontszámmal elvégezte és levelezőre jár máshova ARRA EZ NEM VONATKOZIK !!!!!!!


:)

2011. okt. 10. 21:39
 2/12 A kérdező kommentje:
-Ö és a levelezősökre sem vonatkozik ! De remélem érthető hogy nem rájuk céloztam :)
2011. okt. 10. 21:43
 3/12 anonim ***** válasza:

hát, igen... ezt én is pont így gondoltam, főleg hogy én 1 ponttal csúsztam le az államiről, a fizetőshöz meg vékony a pénztárcám. De felvettek más rangos főiskola államijára, tehát mostmár belelátok a rendszerbe. A válaszom: úgyis kiesnek a fizetősök az 1. félév után... jó, nem szabad általánosítani. Van, aki csak 1-2 ponttal marad le az államiról, de fizetőst megengedheti magának. azzal nekem semmi bajom sincs. aki meg 250 ponttal bejut, az úgysem tudja teljesíteni a követelményt. csak azért veszik fel, hogy a suli felvehesse utána a pénzt az államtól. de az alapozü tárgyakkal úgyis kiszórják, nyugi :)

próbálj meg jól teljesíteni, ne add fel, és ne érdekeljen, hogy ki jut be, léyneg legyen, hogy te bekerülj. bennem egy világ omlott össze, hogy nem siekrült az 1. hely, és főleg hogy fizetősre felvettek volna...de sajnos csak volna, ha lett volna pofám a szüleimet lehúzni a féléves 250 rugós tandíjjal. de így meg nyugodtan vagyok 1 másik főiskolán büszke nappalis, ide se volt olyan könnyű bekerülni.

tehát ne add fel, és csak magaddal törődj! sikerülni fog!! sok sikert.

2011. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A pontszámnál csak a minimum pontot határozzák meg. Az, hogy hol mennyi lesz a ponthatár, az a jelentkezőktől függ.

Ha fizetősre sok olyan jelentkezne, akinek 400+ pontja van, akkor a ponthatár is magasabb lenne. Csak ugye sok embernek nincsen pénze a költségesre, meg hát nyilván támogatottra jelentkeznek többen.

Azt lehetne esetleg megszabni, hogy mondjuk a költséges ponthatár max x ponttal lehetne kevesebb, mint az állami.


Egyébként az oktatás terén rengeteg igazságtalanság van. Azért ha az ember igyekszik, akkor el lehet érni amit szeretne. Persze tudom, hogy ilyenkor érettségi előtt minden idegesíti az embert (mi pl. azon háborogtunk folyton, hogy a GYED-en lévőknek jár 50 pont...), de inkább arra koncentrálj, hogy jól sikerüljenek a dolgaid.

Én is azt hittem, hogy nem tudok majd elérni annyi pontot, amennyi kell, mégis meglett, ráadásul jóval határ felett voltam.


Szóval fel a fejjel és sok szerencsét:)

2011. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Amúgy nem tudom, én úgy hallottam hogy a fizetősöket nem nagyon szórják ki pont azért hogy minél többet fizessenek.

Én jól tanulok, valahogy nem idegeskedem az érettségi miatt, csak ez az egy dolog van ami bosszant.:/ :S


Nem tudom melyik országba, de valahol olyan van (olvastam, de már sajna nem emlékszek hogy hol) hogy ott is kevés a fizetősre a pont de aki nem tanul jól (vagyis olyan 2-es kb) azt megbüntetik pénzbírságra hogy ha már egyszer kifizették neki akkor ne legyen ebből akkora előnye.

2011. okt. 10. 21:54
 6/12 anonim ***** válasza:
sok szakon viszont nincs nagy különbség a kötlséges és államis pontok között,csak 1-2.
2011. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha az a személy, aki tegyük fel, képes elvégezni egy mérnöki szakot úgy, hogy 2-es 3-as érettségije lett, és csak fizetősre vették fel, én megemelem a kalapom előtte és üdvözlöm a mérnökök között. Az neki nem csak anyagi terhet jelent, de iszonyatos mennyiségű pótlást és hetekig éjszakákba nyúló tanulást, esetlegesen 3 napig nem alszik az ember 1-1 beadandót csinálva monoton, és ez nem csak azokra igaz, akiknek 2-es 3-as érettségijük lett. Tudod mit ér a csilivili 5-ös érettségid az egyetemen? Egy kalap sza.rt, azt. Kitörölheted vele a seggedet (elhiheted, hogy én se 2-es 3-as érettségivel akarok mérnök lenni, és nekem totálisan ez a véleményem).

/thread

2011. okt. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az oktatás is üzlet. Nem fogják elhajtani a fejősteheneket, hogy "nem kell a pénzed, te hülye!". Az egyetemek vezetői is pénzből élnek, és próbálnak minél több pénzből minél jobban élni. Azt már kevesebben érzik saját felelősségüknek, hogy leginkább arra érdemes emberek, jó tudással kerüljenek ki az intézményből. A fizetős, ha el tudja végezni, ha nem, tökmindegy, a lényeg, hogy addig is fizet. Egy kicsit kompenzálja a helyzetet az ösztöndíj megléte, bár mostanság már annak is örülhet az ember, ha indítanak egyáltalán államilag finanszírozott helyeket.
2011. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

- a legtöbb felkapott (értsd magas pontszámú) szakon nincs akkora nagy különbség a két ponthatár között, sőt, előfordult már olyan is, hogy a fizetősön magasabb volt a ponthatár. 160as ponthatár meg eleve nincs sehol.

- bekerülni egy dolog, bennmaradni másik. Ha olyan a hely, hogy bennmaradni is könnyű, akkor viszont annyit is ér a diplomája (ha minden hülye el tudja végezni lébecolva, akkor az adott diploma megléte nem garantál semmit, így értéke sincs), tehát nem akkora gond, hogy nem azt végzed. Ha mégis mindenáron azt szeretnéd végezni, akkor meg viszont lehet mellette dolgozni (sokan csinálják), mivel ugye úgyis könnyen elvégezhető, tehát ez is belefér az ember idejébe.

- "Amúgy nem tudom, én úgy hallottam hogy a fizetősöket nem nagyon szórják ki pont azért hogy minél többet fizessenek. "

Hangzatos marhaság. A tanárnak gőze sincs róla, hogy ki költségtérítéses és ki államis, így nem is ez alapján osztályoz, húzz meg vagy enged át embereket. Tehát szívhatsz vagy nyerhetsz olyanokkal, hogy épp bejössz a tanárnak akár a személyiségeddel, akár a dekoltázsoddal, vagy utálja a pólód mintáját vagy csak szimplán vizsga előtt leöntötte magát kávéval, ezért aznap senki nem megy át, ezek mind reális eshetőségek, amin múlhat a dolog, az államis/költségtérítéses viszonyon viszont nem.

2011. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig az előző hozzászólásokat, úgyhogy bocs, ha hasonlót írnék valakiéhez.


Szóval, az, hogy valakit felvesznek egy egyetemre, NEM JELENT SEMMIT. Mint láthatod, bekerülni gyakorlatilag bárki bekerülhet (pénzzel). Az más kérdés,hogy el is tudja-e végezni. Az első év általában a rostázásról szól, ott a "férgese" egyből ki is hullik azért, ne aggódj. Ne idegesítsd magad azon, hogy agyon tanultad magad, mert azt, amit tudsz, nem veheti el senki! Ezt soha ne felejtsd el. A 2 nyelvvizsgával kapcsolatban meg: jobb helyeken már diplomához két, általában szakmai nyelvvizsga kell,, szóval, legalább te ezt diploma előtt letudtad és nem ezen fog múlni a végzésed.


Én fizetősre jártam, levelező tagozatra, mert esélyem nem lett volna bekerülni állami tagozatra (azért, mert a tanárok utáltak gimiben, szerintük "vehemens" /szerintem csak az volt a baj, hogy nem voltam bólogató, nyalizó birka, mindegy/ voltam, ami abban nyilvánult meg, hogy ahol tudták, lehúzták a jegyeimet. Lehetett akármilyen jó az érettségim, nyelvvizsgával sem kerültem be államira). Ezért elmentem levelezőre, mellette dolgoztam, de nem bánom, mert szerintem sok dologban jobban jártam. A kettő elég kemény volt együtt. Én soha nem tapasztaltam azt, hogy kivételeztek volna velünk, maximum több lazaság fért bele, órák utáni, baráti jellegű beszélgetés az oktatókkal (nem nyalizás), stb. Sokat panaszkodtak nekünk a nappalisokra (tök mindegy, hogy fizetősök, vagy államisok), mert, (bocsánat), de nekik tényleg semmi dolguk, csak a tanulás, meg max egy kis részmunkaidős diákmeló, és néha, alapvető dolgokat nem tudnak teljesíteni. Természetesen, ez nem mindenkire igaz, de gyakran előfordul. A másik, amire szeretnék reflektálni, hogy írtad: szerinted nem akarják, hogy a fizetősök más suliba menjenek. Szerintem állami intézmények esetén különösen nincs így, mert sok hallgató hiheti azt, hogy "megveszi" a diplomát, minek teljesíteni. De mindenhol van olyan oktató, akit nem fog érdekelni, kinek a kije vagy és követelni fog...

2011. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!