Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvi.hu ponthatárok rossz...

Felvi.hu ponthatárok rossz kiírása? Költségtérítéses magasabb ponthatárú az államilag támogatottnál?

Figyelt kérdés
Már több helyen is észrevettem hogy vannak olyan képzések amiknél a költségtérítéses képzésnek magasabb a pinthatára mint az államilag támogatottnak? Először azt hittem hogy biztos hogy csak elírás, de több helyen is láttam.
2011. szept. 1. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne elírás? Nem mindenki jelöli meg az állami képzést.
2011. szept. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elképzelhető. Másoddiplomára csak fizetősre lehet jelentkezni, szóval ha másoddiplomára jelentkeztek oda elegen elég jó pontszámokkal, akkor simán lehet.
2011. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak csak annyit h:

Csak logikusabbnak tűnt hogy elírás, mivel ha már felkínálnak egy olyan lehetőséget is hogy az állam finanszírozza a tovább tanulást és ne neked kelljen akkor egyértelmű h az államilag támogatottat választod, ami egyértelmű h magasabb ponthatárral jár. Meg általában az emberek azért szoktak menni költségtérítésre mert van akit nem vesznek fel államilag támogatottra érettségi után.

A második válaszadó válaszát meg köszönöm szépen, köszönöm h vannak akik még tudnak értelmes választ adni. :)

2011. szept. 1. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Annyira nem mondott rosszat az első,bár neked valamiért nem tetszett a válasza.Olyan is előfordulhat,hogy az illető sejti,hogy nem lesz elég pontja az államira,ezért alapból a fizetőst jelöli meg,én személy szerint több ilyen felvételizőt is ismerek.


Egyébként könnyen lehet,hogy több a költséges ponthatára,egyszerűen az oda jelentkezők jobb eredménnyel felvételiztek.Mondjuk valaki elsősorban egy erős intézménybe jelentkezik,de tartaléknak beír egy 'gyengébb' iskolát költségesen,csak hogy mindenképp felvegyék valahova.



21/L

2011. szept. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen szerintem sem írtam akkora hülyeséget mint ahogyan azt a "kedves" kérdező gondolja...

Pontosan így értettem én is: Van aki úgy érzi nincsen elég pontja az államira így azt meg sem jelöli, csak a költségeset. Ugyanis a jelentkezés is pénzbe kerül...

De mindegy ez lehet már túl bonyolult összefüggés...

2011. szept. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Olyan is előfordulhat,hogy az illető sejti,hogy nem lesz elég pontja az államira,ezért alapból a fizetőst jelöli meg,én személy szerint több ilyen felvételizőt is ismerek."


Hát akkor elég balgák, már bocs, de ekkora hülyeséget csinálni...

Mivel még plusz költséget sem jelent, ha mindkettőt bejelöli az ember, ezért ezt végképp nem értem, hogy ebben meg mi a logika, hogy nem jelöli meg államin.

2011. szept. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem,de az ő dolguk,hogy mit hogyan írnak be.Lehet,hogy annyi helyre jelentkeztek,hogy már csak egyet lehetett beírni és a költségest választották :)


21/L

2011. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk pl most az állami 232 volt, a költséges 410-en valamennyi... Néztem is h ezt meg hogy, mint utóbb kiderült, mindössze egy költségtérítéses van... Neki meg lehet h másoddiploma, vagy majd akar másikat, és ez olcsóbb, így ezt fizeti.


(kémia szak, Debrecen)

2011. szept. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Drága 13:57

legközelebb akkor fogalmazz pontosabban.

Mi meg több megjelölést illeti, arról tudtam is hogy ua. az iskola ua. a kar szak megjelölése állami és költségesként az 1nek számít, csak hát én is furcsálltam h mért magas de köszönöm azért a válaszokat.

2011. szept. 1. 17:05
 10/10 A kérdező kommentje:
*Ami
2011. szept. 1. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!