Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, főiskolások,...

Egyetemisták, főiskolások, akik államilag finanszírozott szakra járnak! Mennyi pénzt költötök el ált.1 félévben pl tankönyvekre? Mennyi a kollégium, albérlet? Mennyi pénzt költötök egy héten étkezésre, utazásra?

Figyelt kérdés
Ezeket ti finanszírozzátok magatoknak, vagy a szüleitek?
2009. máj. 9. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyukám finanszírozza.nálunk van 6000Ft-os tankönyvtámogatás..az jól szokott jönni..ebben a félévben kb.elég is, mert viszonylag kevés tárgyam van...amit csak tudok azt fénymásolom 6-7 FT-ért/A4-es oldal....kötelező olvasmányok,jegyzetek...


havonta kb.15-17 000 ft-ot kapok otthonról.+ösztöndíjat is kapok,de ahhoz csak akkor nyúlok ha nagyon fontos...főtt kaját viszek magammmal,szóval csak ritkán járok boltba kajáért...


meg az albérletet is fizetni kell.(

2009. máj. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

van még folytatás véletlen nyomtam le a küldés gombot...

azóval utazás kb.4000 Ft egy hónapra,(60 Kmre van a lakhelyemtől a suli..az albérlet 23 körül...

1.voltam

2009. máj. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tankönyvekre szinte semmit nem költök, ami kell, azt vagy lefénymásolom vagy kiveszem a könyvtárból. ezenkívül a vizsga vagy zh anyag többnyire már elérhető webes felületen (a tanár felteszi egy bizonyos jelszóval védett oldalra). ezt valaki letölti, és kézről kézre jár a kinyomtatott anyag. általában nem nyomtatom ki közvetlenül magamnak, mert a fénymásolás olcsóbb.

én diákhiteles vagyok, a szüleim is adnak valamennyit, ebből gazdálkodom. nagyon alapoan be kell osztanom a pénzem, minden forintnak helye van nálam. az albérletem rezsivel együtt kb 25 e ft (4en lakunk benne), a netem 4400 ft/hó, telefonom költsége 3000 ft/hó. fénymásolásra kb 2000 e ft megy el egy hónapban, ha vizsgaidőszak van, valamivel több. kajára, tisztálkodószerekre nem költök, azt itthonról viszek. az utazgatásra megy el még nagyon sok pénz, havi kb 16e ft. bulizásra ritkán van pénzem, új ruhát, cipőt kb 2 havonta engedhetek meg magamnak. jelenleg negyedéves vagyok, már alig várom, hogy jövőre végezzek, mert nagyon nehezen bírom/bírjuk anyagilag.

2009. máj. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%
Hát nagyot kérdeztél, nagyjából havi 100 ezerből jövök ki. az albérletem havi 11 500, a rezsi olyan 15 000 nagyjából , tankönyvtámogatás nálunk is 6000 de az semmire sem elég mikor egy pszichológiai könyv 10 000nél kezdődik, tehát az is nagyjából havi 7-8 ezer forint, a fénymásolás is legalább egy ezres havonta. Én havonta egyszer járok haza a vonatjegyem 3700 forint oda-vissza, de emiatt kaját is kell vennem ami plusz 20 000 ezer nagyjából, emellett a net a kábel tv nagyjából 3000. Emellett nem várt költségekre is mindig számolhatsz egy ötezrest havonta, tuti lesz valami gebasz, vagy beülnél kávézni egyet a haverokkal, rendelnél egy pizzát. Nekem diákhitelem van ami havi 30 000 , de most már emellett dolgozom is úgyhogy így jóval könnyebb anyagilag, de a suli nehezebb, mert nyilván a pihenésre illetve tanulásra szánt időben dolgozom. De régebben anyukám sokat segített, sőt pl a cigit még most is állja és persze bármikor szólhatok, tehát sosem lenne baj, de nekem 22 évesen már a lelkiismeretem szempontjából helyesebb és könnyebb magam eltartani ,mint tőle kérni.
2009. máj. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!