Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne érdekesebb...

Melyik lenne érdekesebb szakdolgozati téma? (tanító- óvópedagógus kar)

Figyelt kérdés

1, A média hatása a gyerekekre (itt konkrétan óvodás és kisiskolás gyerekekre gondoltam)- persze ezt a kört leszűkíteném, és nem az erőszakra élezném ki, mert ugye az már elég "népszerű" téma

2, A gyerek osztályban/ csoportban elfoglalt helye mennyire hat ki a tanulási teljesítményére

3, Az önismeret jelentősége a pedagógiai munkában

4, Az átmeneti tárgy jelentősége


--Mind a négy téma nagyon érdekel, szívesen bővíteném ismereteim ezek terén. Melyik a legkülönlegesebb, eredetibb ?---

Köszönöm!


2011. okt. 14. 14:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Így, hogy kifejtetted a 4. pontot, én azt választanám, mert nekem is van egy ilyen hurcolt tárgyam, és érdekelne ennek a háttere :) Egyébként nagyon szép szakmát választottál, én is szerettem volna, de lebeszéltek róla.
2011. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, az is érdekes téma, csak nem tudom, hogy találnék- e hozzá elég szakirodalmat, információt.

Talán mégis a kettes pontnál maradok :-).

Engem is próbáltak lebeszélni, de nem tudnám másként elképzelni az életem. Ez a(z egyik) legszebb hivatás!

2011. okt. 14. 21:24
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehet, hogy az átmeneti tárgy szerepe egy olyan gyerek életében, akit az osztályban elnyomnak, sokkal jelentősebb, mint egy olyan gyermeknél, aki az osztály "középpontja"? Így akár már mind a kettőt megemlítheted benne (:
2011. okt. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy foglalkoztok a témával.

Az átmeneti tárgy szimbolikusan az anyát helyettesíti, de a kor előrehaladtával a gyerek félreteszi ezt a játékot, már nem azt a szerepet fogja betölteni a gyermek életében. Szerintem az átmeneti tárgynak csak a kisgyermekkorban van jelentősége, nem gondolom, hogy kihat a további életükre ilyen formán, mint te írtad. Persze lehet, hogy tévedek, mivel mi is csak nagy vonalakban tanulmányoztuk ezt a suliban, részletesen nem tértünk ki rá, de engem is érdekelne bővebben.

2011. okt. 17. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!