Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni szépen...

Hogy lehet megtanulni szépen írni?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok és eléggé csúnyán írok . szóval 1-2 ember tudja elolvasni rajtam kívül az írásomat. és tavaly majdnem megbuktam emiatt mert annyi 1-es gyűjt össze a csúnya írásom miatt. ha fontos dolgot kell írnom 1-2 szónál sikerül szépen írnom de utána már nem.
2011. okt. 14. 17:25
 1/3 bánomisén ***** válasza:
100%

Javaslatom: Postairón (jó vastag ceruza, az egyik fele kék, a másik piros, Ápiszban van), meg egy újság, valami napilap, aminek több hasábja van. Úgy fordítsd az újságot, hogy a hasábjai vízszintesek legyenek és kezdj el nagyon lassan, odafigyelve írni bele a postairónnal. Jó lóbetűk lesznek, de éppen ez a jó. És ne kapkodj.

Később, amikor már úgy érzed, ilyen nagyban megy, akkor keress kisebb hasábokat az újságban és ott is gyakorolj. Aztán jöhet a rendes ceruza és a füzet, végül a toll.

2011. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bánomisén ***** válasza:
És persze ez nem egynapos hadművelet, addig csináld, amíg szükségesnek látod.
2011. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is figyelj a lelki állapotodra, mármint hogy ha írnod kell, mindig legyél nyugodt. (nekem meglátszik az írásomon, mikor vagyok unott, ideges, nyugodt) Ha nálad nem ez áll fennt, akkor:

Próbálj meg lassabban írni.

Kerekítsd a betűket.

Nézz ki a word-ben valami betűtípust, ami tetszik neked, és írjd le az abc-t egy lapra, füzetre, és gyakorold a betűket. Vegyél belőle ötleteket, 1-1 betűrészletet, és ilyeneket.

Minden nap írj le egy kis szöveget, verset, könyvrészletet úgy, hogy hallgatod közben a kedvenc zenéid, kényelmes pózban ülsz, és lassan írsz, törekedj rá, hogy ne csak 1-2 szó legyen szép, hanem minden szót próbálj meg ugyanolyan szépen leírni.

2011. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!