Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki orvosi laboratóriumi...

Ha valaki orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitkus szakra jár akkor onnan milyen mesterképzésekre tud továbbmenni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

molekuláris biológia, klinikai laboratóriumi kutató, táplálkozástudományi

amúgy én is erre a szakra szeretnék menni... te melyik egyetemre mennél?

2011. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel nem lakom messze Pesttől, ezért a Semmelweiset néztem, viszont ott csak 2 szakirány közül lehet választani és természetesen amit én szeretnék az Pécsen van.
2011. nov. 4. 11:14
 3/8 anonim ***** válasza:
én is Pestre mennék csak ott levelős...
2011. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én ezen a szakon végeztem ODLA szakiránnyal és az alapszakról a legtöbben molbiosz msc-re mentek és klinikai kutatónak.De volt már példa arra is hogy biotechnológia mesterre is mentek meg biomérnöki mesterre.Az utóbbinál többet kellett pótolni nyilván.

DE orvosi biotechnológiára és sima biológusira is felvehetnek a végzés után.

A szakról 2 ember nem ment tovább mesterre (köztük én is). Mindketten dolgozunk 1 évet és utána jelentkezünk mesterre.

Most ennyi jutott eszembe.Ha van kérdés akkor szivesen válaszolok.

2011. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál. Ha esetleg visszanéznél akkor lenne néhány kérdésem: Nehéz volt munkát találni? Elfogadható fizetést kapsz? Előre is köszönöm ha válaszolsz. :)
2011. nov. 8. 08:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mivel Pesthez közel lakom ezért nem volt nehéz állást találnom. Vérellátóban dolgozok. Bruttó 122ezret kapok+24ezer veszélyességi pótlék. Én azt mondom jobb mint a semmi és a végzés után közel 2 hónap múlva lett állásom.

Ahol élek (BAZ megye) sajnos nagy a munkanélküliség, itt biztos nem találtam volna munkát.Tehát az is lényeges hogy hol laksz.

2011. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is válaszoltam ennél a kérdésnél, és én is szeretnék kérdezni.

az tényleg igaz hogy csak beállítanak a gép mögé és egész nap csak ott 'robotolsz'?

mennyire szereted a munkád? és az egyetemen kellett valamilyen nyelvet tanulnod?

köszönöm :)

2011. nov. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

ODLA szakirányon:

A kórházi laborok többsége automatizált, tehát tényleg meg kell tanulni az automaták működését,ha hibaüzenetet ír ki akkor hibát elhárítani.Ezenkívül tudni kell oldatokat készíteni, pontosan pipettázni,mérni,eredményeket validálni,használni a laboratóriumi számítógépes rendszert.

Kórházi rutin laborokban általában monoton munka folyik amit szakmai gyakon is tapasztaltam.

Az én munkám hála nem ilyen mert a vérellátó pörgősebb hely. Én szeretem és tervezek majd egy mester képzést is a jövőben.


OKLA szakirány:

Kutató laborok szintén automatizáltak, tehát nekik is többféle műszert kell tudniuk működtetni akár önállóan is.Ők tanulnak szövet- és sejttenyésztést is.Genetika is hangsúlyosabb náluk és a sejtbiológia.Ő szakirányuk talán a legnehezebb a 3 közül.

KDA:

Róluk nem tudok sokat mondani mert a képzésünk külön válik 2. év előtt, de belőlük leginkább röntgen asszisztensek lesznek.Inkább fizika alapú szakirány mint kémia.

Most ennyi jutott eszembe.Majd még járok errefelé

2011. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!