Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi lesz diákok tömegeivel,...

Mi lesz diákok tömegeivel, akik a most dúlt (dúló) járvány miatt nem tudtak leérettségizni? Hogyan cselekedne helyesen az Oktatási Minisztérium?

Figyelt kérdés
Adjunk ötleteket, engem nem érint hála a jó égnek, de szerintem ilyenkor, ha diákok tömegeiről van szó, és indokoltan, akkor új érettségi tételsort kéne új időponttal kiírni, még ami időben belefér a felvételikbe, és nem kéne októberig csúsztatni... Szerintem...
2009. máj. 6. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
A híradóban azt mondták, hogy ők duplán szóbeliznek, és ezzel kiváltják az írásbelit. Nem hiszem, hogy azt eljátszanák ennyi diákkal, hogy nem érettségizhetnek a felvételi eljárás befejezése előtt. Ez nagyon nem lenne etikus szerintem, és nem is hagynák sem a diákok, sem a tanárok.
2009. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel járvány még nincs, és nálunk októberig nem is várható, így nem áll fenn a probléma.
2009. máj. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én ritkán vagyok beteg, de én is bekerültem kórházba, 40 ágy, mind foglalt volt, és az orvost is rengetegen keresték fel ezen a héten hasonló panaszokkal, az érettségiző korosztályból is. Nem igazán érdekel, mit mond a média arról, hogy van-e járvány, ha más a tapasztalat a kórházak és a rendelőintézetek falain belül. Öcsém is lázcsillapítóval ment érettségizni (és még nem gyógyult meg teljesen)...
2009. máj. 6. 22:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Új időpontokat kiírni... Nehéz lenne. Július 10. környékén van a dokumentumok pótlásának határideje, hogy az Oktatási Hivatalnak legyen ideje minden egyes új dokumentumot feldolgozni, hozzáírni a személyi anyaghoz. Az új érettségiknek tehát akkorra le kell zajlaniuk. Az írásbeli vizsgaidőszak idén 21 nap (május 5-től 25-ig, de ha jól tudom, a nemzetigési nyelvből tett vizsgák megint hamarabb voltak), utána kell lebonyolítani a szóbeli vizsgákat, amik még legalább 2-3 hétig húzódnak. Ha a mostani vizsgaidőszak befejeződik június végén, nem lesz idő egy újra.

Egyébként pedig hogy járvány van-e vagy sem... A diákok betegsége már rég nem akadályozó tényező az érettségiken. Nekem is volt részem lázcsillapítós-gyulladáscsökkentős írásbeliben (és még meg is kaptam, hogy indokolatlanul mentem be az ügyeletre, fizethettem 1000 Ft-ot), van a családban tanár, ő is találkozott már beteg érettségizővel, de nincs mit tenni, sajnos ilyen ez a rendszer...

2009. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eltévedtem a naptárban: 22 napos az írásbeli vizsgaidőszak (4-én volt a magyar).
2009. máj. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a média mondja meg mikor van járvány, hanem az ÁNTSZ. Ők a kórházon belül/orvosoknál tapasztalt esetek száma alapján hirdetik ki, hogy mikor van járvány. Az ő szakmájuk, nehogy már felülbíráld őket.
2009. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem bírálok felül senkit, csak láttam, mi van az orvosnál. :-)
2009. máj. 7. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!