Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Földrajzból vagy biológiából...

Földrajzból vagy biológiából könnyebb leérettségizni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Nekem ez a 2 volt a választott tantárgyam.

Hát, nekem a biosz volt könnyebb, mivel a föcit mindig is útáltam, érzékem sincs hozzá..

Meg ott olyanokat kell tudnod, h pl mondanak egy várost, neked tudnod kell melyik ország, és azt te hanyadik oldalon találod a térképen, és mutatsd is meg!

Szóval ha e között a kettő között vacilálsz, és ha neked sem nagyon fekszik a föci(nem írtad hányas vagy belőle) akkor mindenképpen a biológiát javaslom.

Ott el kell készíteni egy projekt munkát, egy számodra tettszőleges biológiai megfigyelésről,(ez váltja ki az A tételt) azt beadod, és kapsz még kb 20 tételt, ezek lesznek a B tételeid.

Szerintem ez tök korrekt, mert már nyerő ügyed van osztályozás szempontjából, mert ugye az A és B tételekre adott monológjaidat összegztik, ez alapján kapsz majd jegyet, és hát elmondod a projekt munkádat(mert el kell mondani, ismertetni kell, ennyi az egész) akkor már nem lehet olyan rossz jegyet kapni.

Ezzel ellentétben a földrajznál van 20db A tétel, és 20 db B tétel!

Remélem tudtam segíteni!

Ja, és majd írd egyszer meg, hogy melyikre esett a választásod, ok?

2009. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én földrajzból érettségiztem.Az atlasz nagyon sok segítséget ad,csak érteni kell a használatához.
2009. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
földrajz sokkal könnyebb, a térkép nagyon sokat segít...
2009. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
FÖLDRAJZ! tutira
2009. febr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Én esti érettségire járok mert van egy kisfiam. Eddig azt hallottam,hogy a földrajz könnyebb így ezt választottam,és most 3. év végén tennék belőle előre hozott érettségit. De most hogy volt az első felkészítő,gyakorló óra nagyon megijedtem mert nem igazán tudtam kitölteni főleg a térkép nélküli részét. És arra gondoltam,hogy inkább hagynám és jövőre bioszt választanám. Nem tudom mit csináljak?!
2009. febr. 14. 19:07
 6/13 anonim válasza:
90%

szia!

szerintem is a földrajz a könnyebb az atlasz tényleg nagyon sokat segít.

2009. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Földrajz!

Én előrehozott érettségit tettem tavaly, annyira nem erőltettem meg magam a tanulásban és mégis ötös lett! Hajrá :)


18/L

2009. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Első vagyok.

Én is estin érettségiztem, mert mellette dolgoznom kellett, és én a biológiát javaslom.

Igazuk van az előző hozzászólóknak, h a térkp sokat segít, stb, de ahhoz idő kell, h azt lapozgatsd, gyakorolj, és lehet neked sincs rá olyan sok időd..

Azért bárhogy is döntesz, sok sikert hozzá!:)

2009. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. febr. 16. 11:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik jobban teszik, amelyiket szívesebben tanulod.


Az egy dolog, hogy föciből vannak térképes dolgok (tehát amit ki tudsz belőle nézni), de ha jól emlékszem, ott van még a gazdaságföldrajz, akkor az ilyen domborzati cuccok (hogyan alakult ki a Föld, milyen lemezek vannak stb), szóval nem lehet az olyan könnyű... Meg vannak még az éghajlattípusok is.

Bioszból meg van: állat,- növényrendszertan, emberi test felépítése, meg biokémia. Talán egy kis evolúció meg genetika. De az középszinten nem nehéz!!!

2009. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!