Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van/vannak magyar, esetleg...

Van/vannak magyar, esetleg magyar-német kéttannyelvű óvodák Németországban (Dortmundban)?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves múlt március 18-án.3 hete kiköltöztünk férjemhez Németországba, pontosan Dortmundba. Kíváncsi lennék, hogy Dortmundban vannak e magyar óvodák, esetleg magyar-német kéttannyelvű óvodák? Párom nem tudott eddig utánajárni mert sokat dolgozik. Kérdezősködött de nem nagyon tudták megmondani a kollegák. Köszönöm előre is!
2009. máj. 7. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint csak egy kéttannyelvű gimnázium van Kaslban. Azért egy nagyvárosban sem lakik annyi magyar, hogy ovódát, általános iskolát tartsanak fenn ezért.
2009. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, de én azt hallottam, hogy szoktak lenni, még ha nem is magyar de magyar-német kéttannyelvű ovik is. Mivel sok magyar költözik ki Németországba és nem kevés. Más országban is vannak ilyen lehetőségek úgy tudom...
2009. máj. 7. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Az Europa Iskolanak van magyar nyelvu ovodaja, de az, ha nem EU-s intezmenynel dolgozol, fizetos (persze ha nem akadaly, akkor batran ajanlom).


Nem tudok rola, hogy lenne Nemetorszagban magyar-nemet ovoda, viszont nagyon sok a magyar kisgyerek es szulo, akik gyakran osszejarnak, igy a gyerekek a kortarsaikkal gyakoroljak a magyart, az oviban pedig megtanulnak nemetul. Szerintem keresd fel a helyi magyarokat.

2009. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vagy kérdezd meg a követséget
2009. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gergics tímea válasza:

szia

bár már sok idő eltelt azóta hogy feltetted ezt a kérdést.

sikerült találni valami megoldást.Mi is Dortmundba vagyunk a kisfiam a nagyobb pont 1 évvel fiatalabb a te kisfiadnál és én is tanácstalan vagyok az ovival kapcsolatban.

Előre is köszönöm a választ.

2011. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Már megint elmult 2 év,de mi lett az óvodával? Milyen a Dortmundi ovi?
2013. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Érdeklődnék, hogy sikerült az óvoda a piciknek. Nehéz volt nekik a beszokás? Könnyen megtanulták a nyelvet?
2015. máj. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!