Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen módszerrel tanultok?

Ti milyen módszerrel tanultok?

Figyelt kérdés

Én olvasgatom, értelmezem, aztán vissza is tudom mondani... Visszamondom 2x-3x... De aztán rá fél napra már nem emlékszem rá. :( Pedig nagyon sokat kéne tanulnom...


Ti hogy csináljátok??


Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2011. nov. 5. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor csinálsz belőle jegyzetet amit nem tudsz megtanulni és mmindig átveszed :D
2011. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt már össze van gyűjtve egypár link ezzel a kérdéssel kapcsolatban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2011. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a jegyzeteket átnézem, aztán lapra kijegyzetelem magamnak, vagy kiírom mégegyszer. Aztán azt a jegyzetet olvasom el még 1-3x, ha kell, kemelem belőle a címszavakat, hogy kicsit színesebb is legyen. Ezeket úgy általában használom.

Ha nyelvből tanulom a szavakat, akkor átolvasgatom, és utána mint egy szódoga, visszakérem magamtól írásban. Aztán amiket tudtam, azokat hagyom, ami még nem ment, tanulom tovább.

Feladatoknál átnézem az órai feladatokat, és ha valamit nem értettem, akkor leülök, és megpróbálom megoldani az elejétől fogva, míg meg nem értem. (ha elakadtam, megnézem, hogy órán hogy vezettük le)


Nekem segítenek, ha a címeket, címszavakat más színnel aláhúzom, kiemelem, nem tudom mért, de segít. :) És az is segít néha,(legfőképpen képleteknél, vagy megoldókulcsoknál) ha "puskát" írok belőle, és gondosan leírom egy kis jegyzetlapra. De nálam általános szabály, hogy ha puskát írok, pont azt tudom a legjobban, amit leírtam rá, szóval nem használom. :)


Van egy jó oldal, ott is vannak tippek:

[link]

(ez vizsgákhoz van, de dogákhoz is jó)

2011. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. nov. 5. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!