Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnak azok akik...

Mit csinálnak azok akik ezeken a szakokon végeznek?

Figyelt kérdés

-Létesítménymérnöki

-info-bionika

-településmérnöki

-tájépítész mérnöki

-közlekedésmérnöki


2011. nov. 5. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A közlekedésmérnökire tudok válaszolni, mert véletlenül az egyik diplomám nekem is az. Lényegében mindent, ami a közlekedéssel kapcsolatos. Több területre osztható:

- logisztika: minden, ami az árufuvarozással kapcsolatos, magyarán megszervezni, hogy az áru időben eljusson A-ból B-be (hétköznapi nevén logisztika)

- személyszállítás: minden, ami a személyszállítással kapcsolat, menetrendtervezés, fordák készítése, kapacitáselemzés. Magyarán megtervezni a felmerült utazási igényeket kielégítő rendszereket

- közúti forgalomtechnika: jelzőlámpás csomópontok programjának megtervezése, közlekedési csomópontok kapacitáselemzése, forgalmi rend kialakítása, stb.

- kötött pálya: minden, ami a kötött pályás közlekedéssel kapcsolatos (vasút)

- vízi és légiközlekedés

2011. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem azt mondta a vezetési oktatóm, hogy a vizsgabiztosok is általában közlekedésmérnöki szakot végeznek :)

A tájépítészről annyit tudok, hogy mondjuk közterületeken parkokat és hasonlókat terveznek és létesítenek, vagy akár nagyobb kerteket. Ha jól tudom van is ilyen szakiránya, hogy kertépítő mérnöki.

2011. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!