Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Itthon csinálnak gyomor...

Itthon csinálnak gyomor bypass műtétet is? Mitől függ, hogy kinek tesznek be gyomorgyűrűt, és kinél végeznek bypasst? Kinek melyiket csinálják?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerülnek a műtétek?

Valaki kapott rá támogatást?

Mennyit és milyen papírokat kell benyújtani a segítséghez?


2010. máj. 29. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 5 másodperc volt megtalálni a választ a neten... neked miért nem sikerült? Bemásolom neked, hátha így könnyebb...


" Jó napot doktor úr. Az a kérdésem lenne hogy szeretnék egy gyomor bypass műtétet és nem tudom hogy hol és mennyiért végeznék el? Meg hogy ezt a tb támogatja? Lehetnek-e valamilyen súlyosabb szövődményei?


Kedves Olvasó!

Amennyiben egészségi állapot rosszabbodása miatt szükséges a műtétet elvégezni, úgy téríti az egészségbiztosítási pénztár. Ehhez fontos ismerni a műtét indikációját. Keresse fel a területileg illetékes

sebészeti osztályt. Üdvözlettel Dr. Papp Renáta"

2010. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Lefordítom neked magyarra! Ha borzasztóan túlsúlyos vagy, ami már veszélyezteti az életedet, akkor támogatja a TB. Egyébként nem!


Találtam még okosságot...


"Tisztelt Dr.Úr/Hölgy! Szeretném megkérdezni Magyarországon mik a feltételei a gyomor-bypass műtét elvégeztetésének?Ha kérhetem minnél több információt írjanak nekem erről a műtéti lehetőségről.TB támogatott?Ha nem akkor mi az anyagi vonzata?Az országban hol végeznek ilyen műtétet? Válaszukat előre is köszönöm!



Kedves Kérdező!


Úgy tudon, hogy Magyarországon a kérdezetthez hasonló gyomorszűkítő- illetve bypass-műtét elérhető, azonban előtte legalább 1 éves, orvosilag dokumentált és irányított fogyókúra (diéta, testmozgás, gyógyszeres terápia) kell hogy megelőzze, illetve a beteg BMI értéke 40 fölötti legyen. Bővebb információt a nagyobb centrumokban elérhető obesitas osztályokon lehet szerezni. Úgy gondolom, egyéni finanszírozásban magánklinikákon elérhető a műtét, ez esetben a korábban említett feltételek elkerülhetőek. Azonban arra is felhívnám a figyelmét, hogy nemzetközi vizsgálatok alapján a műtétet követő 30 napos halálozás 1-1.9% (azonban a műtéttel elért fogyás a későbbiekben jelentősen javult életminőséget és a túlsúly okozta életet veszélyeztető betegségek elkerülését teszi lehetővé).


Üdvözlettel: Dr. Plósz János, gasztroenterológus



Kedves Kérdező!


Hazánkban a gyomorszűkítő műtét terjedt el a fogyást segítő sebészi beavatkozások közül. A gyűrűt laparoszkópos úton helyezik fel, ismereteim szerint Budapesten és Debrecenben, sebészeti osztályon. Nagyon hatásos, de tudni kell, hogy a műtétet követően szigorú táplálkozási szabályok vannak és minden műtétnek lehetnek szövődményei. A gyűrű ára a beteget terheli, ami több száz ezer forintos tétel. A bypass műtétet hazánkban nem végzik. A műtét feltételeiről az operáló intézetekben adhatnak részletes felvilágosítást."

2010. máj. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Várom a további, esetleges saját tapasztalatokat is.

2010. máj. 29. 12:25
 4/13 anonim válasza:
Erre én is kíváncsi lennék! Például melyik kórházban csinálják ? Mert arról egy szó nem esik? Cikket rengeteget találok róla ! És ne mondjátok majd a körzeti orvos meg mondja mert nem foglalkozik ilyennel!
2010. okt. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Én úgy értesültem, hogy itthon csak gyomorgyűrű műtétet csinálnak, külföldön végeznek csak bypasst.

2010. okt. 15. 16:27
 6/13 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező! A műtétet kizárólag extrém elhízottaknak végzik el, hiszen ők nyernek vele. Ne is gondolkodjon rajta. A világban sehol nem végzik hasonló paraméterek esetén, sőt TILOS!!!


2010-08-27 17:14


Üdvözlettel:


Dr. Boros Miklós, általános- és mellkassebész

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


Cikkek a témában a WEBBetegen: gyomor bypass

2010. okt. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szia!


Igen, itthon is csinálnak gyomor bypass műtétet, csak nagyon nehéz utánajárni.... Egy ilyen műtét jelenleg 1 300 000 Ft. Támogatni pedig nem támogatják, csak ha egy nagyon hosszú és kínkeserves procedúrán mész végig.

2011. febr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hello en Franciaorszagban elek es a bypass mutet ITT 3000-3500 euro kozt forog.


Nem ertem mitol dragabb ott mint itt!

2011. szept. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

gyomorgyűrű:481 ezer forint

bypass:1 millio

...lehet támogatást igényelni,2 hét korházi befekvéssel...kb 6 hónap 400-600-as kalóriára tesznek...elég macerás...és akkor sem biztos a támogatás...kérvényezni kell...amit ott adnak a korházba a befekvések után..hogy rá vagy szorulva a mutétre majd kell egy orvosi aláirás hogy megcsinálja neked ugye ingyen a mutétet,és utána irni a kérvényt...ők ülnek rajta pár honapig...vagy szerencséd van vagy nem..de akkor is csak egy töredékét fizetik ki....én is nekiindultam a gyűrűsnek,és a kérvényezésnek,de ugy döntöttünk inkább a pénzest fogjuk választani..

2012. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

jah és ami lemeradt:bypass:VESZPRÉM(de még nagyon friss dolog szoval nem tudom hogy mi hogyan)

gyűrű:PEST,DEBRECEN,PÉCS

2012. márc. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!