Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket választanád és...

Melyiket választanád és miért? Egészségügy kontra műszaki.

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, nem azt várom, hogy más döntsön helyettem, pusztán tapasztalatokra vagyok kiváncsi, hátha valamit nem vettem még számításba.


Számításba jöhető szakok:

1. Gyógyszerészet

2.Általános orvosi

3. Fogorvosi

4.Olajmérnök


Finnországba költöztünk pár éve, tehát az egyetemet már itt kezdem. Az olajmérnök jó Norvégia miatt, mert közel van,és ott sok az olaj, de nem biztos,hogy lenne kedvem ott élni. Ha fogorvosi vagy általános orvosi, akkor kutatási terület, ha csak addig meg nem gondolom magam, de szeretnék magamnak arra is esélyt adni, hogy esetleg egy csendes kis faluban élhessek-ahol ugye nem tudnék kutatni-de lenne munkám,mint gyakorló orvos. Ha gyógyszerészet,akkor vagy egy laborban, vagy egy gyógyszergyárban tudnám elképzelni magam, az a baj,hogy pl. egy patikában nagyon nehezen tudom magam elképzelni, pedig mindenki ott kezd. Na igen,kezdésnek nem is rossz talán, de ugye sose tudhatja az ember,hogy mi lesz később.


Jegyeim alapján bármelyikre felvennének, érdekel a biológia, a kémia és a fizika is. Ezekből van itt felvételi, ami elég nehéz, de szerintem menne, ja és még matekból is kell, de szerintem az se lesz gond. Az a legfontosabb,hogy melyikkel lenne több lehetőségem. A szüleim azt mondták, hogy az orvosi diplomával talán,még akkor is, ha nem orvosként helyezkedem el. Talán Eu-n belül még hajlandó lennék országot váltani-bár ezt se szívesen tenném- viszont Eu-n kívülre abszolút nem akarok menni, gondolok itt pl. az arab országokra, az olaj miatt, már azért sem, mert nő vagyok. Írtam egy finn fórumra is, de eddig 0 válasz, gondoltam, hátha a magyarok aktívabbak.


2011. nov. 5. 17:53
 1/3 A kérdező kommentje:
A számozás nem a sorrendet jelölte. Bár tény, hogy talán az olajmérnök ál leghátul, nem épp nőies foglalkozás.
2011. nov. 5. 17:54
 2/3 A kérdező kommentje:

Még az talán fontos,hogy kb mindkét helyre ugyanazokból kellene felvételiznem:


Orvosi/gyógyszerészeti: biológia,kémia,fizika,matek

mérnöki:matek,fizika,kémia

2011. nov. 5. 18:09
 3/3 anonim ***** válasza:
A fentiek alapján az általános orvosit ajánlanám neked, ezt bármilyen településen és országban tudnád hasznosítani.
2011. nov. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!