Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim mást...

Mit tegyek, ha a szüleim mást akarnak tovább tanulás szempontjából, mint én?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hol is kezdjem...

Szóval most vagyok 8.-os. Eddig 8osztályos gimnáziumba tanultam, de a matek nem ment (a tanárnő nagyon kipécézett és a végén annyira féltem tőle, hogy dolgozatok előtt pánikoltam és ami ment otthon tananyag és leellenőrizte bátyám- aki 5-ös matekos és 11.-es- az a suliban dolgozatkor már nem ment mert mindent elfelejtettem a félelemtől. Ez egyébként most az új sulimban is kihat rám, lehet pszichológushoz megyünk hogy túltegyem magam rajta) ezért 2 hete új iskolába járok.

A tervem (nem csak nekem hanem a családnak is) az volt hogy ott elvégzem az iskolát kapok egy érettségit és úgy megyek tovább fősulira, de mivel nem tudtam elvégezni az iskolát, ezért most 2 és fél hónapom maradt kitalálni, hogy mi szeretnék lenni.

Több iskola is megfordult a fejembe:

-Diószegi Sámuel Közép- és Szakképző Iskola (Debrecen-kozmetikus szak)

-Medgyessy Ferenc Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola

-Remenyik Zsigmond Gimnázium (Füzesabony)

Ezek amikről szó lehet RÉSZEMRŐL->közel (a városhoz ahol én lakom) vannak és lennének vele terveim is.

Viszont itt, van a 8 oszt. gimnáziumon kívül még egy szakközép és szakmunkás iskola.

Ide akarnak anyumék íratni, mert:

-Ide jár a bátyám aki megtudna védeni.

-Kapnék érettségit és szakmát is, ami egy ugró deszka lenne számomra

-A tanárok szeretik a bátyámat ami azt jelenti nem valószínű hogy előfordulna az velem, ami a másik suliban hogy kikezdenek a tanárok.

-könnyű iskola.

Én viszont nem szeretnék odamenni mert:

-tele van romákkal (ez nem lenne főszempont ha nem vernének mindenkit okkal és ok nélkül)

- a suliban a LÁNYOK rengeteget verekednek, (általában belekötnek a másikba és utána megverik az illetőt)amúgy a fiúk is de ők jóval kevesebbet

-A körülöttem lévők azt mondják ne menjek oda, mert kifognak kezdeni.(még ottani tanár is mondta szüleimnek)

-Engem ott semmi nem érdekel, maximum a rendészeti szak, de tesóm se lenne ott hogy mindig megvédjen, mert ő meg informatikus szakra jár.

-Most gólyabálon egy lány eltűnt onnan, a rendőrség még keresi..


A szüleim mondták hogy tesómat is ijesztgették, hogy megverik és mégis imád oda járni (egyszer egy roma már bevert neki).


Nem tudom hogy tudnám meggyőzni őket, hogy én NEM akarok oda járni. Félek és nincs semmi se ott ami érdekelne.

A családban mindenki ellenem van :((

Tudom hogy a szüleim és jót akarnak nekem, de félek és nem akarom hogy olyat kényszerítsenek rám, amit nem szeretnék =(.


2 és fél hónapom van eldönteni mi legyen és tanácstalan vagyok :(

Szerintetek?


2011. nov. 7. 19:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Js é s az is fura, hogy ők amúgy nagyon erősen fognak és nagyon féltősek és most mégis kitennének egy ilyen dolognak? :S
2011. nov. 7. 19:51
 2/4 anonim válasza:
Írd le inkább a kérdést: Kategória: Közoktatás, tanfolyamok > Magyar iskolák itt több választ fogsz kapni.:))
2011. nov. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia! sorold fel ezeket az érveket a szüleidnek is, mondd meg nekik, hogy félnél ebbe az iskolába járni. mondd, hogy próbáljanak kicsit változtatni a nézőpontjukon, hiszen az a te döntésed, hogy mit kezdesz a saját életeddel, tehát az iskola megválasztása is a te "hatásköröd"


remélem, jutsz valamire... :)

2011. nov. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azt csináld amit szeretnél, nem a szüleid tudják mi jó neked hanem csak Te. Azon ilyen szülő nem szereti a gyerekét, azt erőlteti rá ami ő akart lenni csak nem jött össze. Vagy például van egy haverom, aki azért szenved az egyetemen mert a szülei azt mondták neki másképp néznek majd rá az emberek ha lesz diplomája, az az ember aki a végzettségem miatt néz jobbnak, többnek az rám se nézzem mert alárugok Én ezt mondtam nekik. Egy másik okos ember meg azt mondta azért legyen diplomád, hogy művelt legyél, elmondhasd hogy neked van diplomád, az meg lényegtelen hogy utálta csinálni az egészet...Tehát az emberi értelem nem ismert határokat. Csak azt csináld amit a szíved diktál. Ne azt amit a szüleid, idegbeteg tanáraid, meg amit a rendszer jónak beállít, a rendszer mindig azt állítja be jónak amitől irányítható birka leszel.
2011. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!