Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell tanulni hogy...

Hogyan kell tanulni hogy jeles, vagy kitűnő legyek?

Figyelt kérdés
Általánosban mindig jeles voltam, jutalomkönyvet is kaptam év végén, most meg nyakamon az érettségi, és gyűjtöm be a ketteseket meg a hármasokat, pedig tanulok. Hogy kell tanulni? Elég lenne az is, ha jeles lennék, annyira nem akarok kitűnő lenni.
2011. nov. 10. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Suli után hazamész eszel pihensz kb fél órát leülsz és tanulsz addig ameddig nem megy!!! Se TV, se internet! semmi! ha jó akarsz lenni akkor egésznap a tankönyveket és a füzeteidet kell bújnod, másképp soha nem leszel jobb 3 asnál!!! Sajnos középsuliba ez van főleg érettségi előtt.
2011. nov. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy jól bevált módszer volt az, hogy kulcsszavakat tanultam meg és e köré építettem az egész anyagot. Ez hasznos pl. irodalomnál, történelemnél, biológiánál.

Magolni nem érdemes, azt másnapra úgyis elfelejted. Kivéve az idegen nyelv szavai, az másképp nem megy.

Matek, kémia fizika tárgyaknál a legjobb módszer a rengeteg számolás gyakorlása minél többször. Mindig érdemes újra átszámolni az órán megoldott feladatokat, mert van sok típuspélda köztük, amik úgyis visszatérnek.

Törekedni kell arra, hogy logikusan kell tanulni, bele kell vinni a saját gondolkodást, el kell töprengeni a MIÉRT-eken.

Nálam az is jól működött, hogy tanulás közben elképzeltem, hogy ha én lennék a tanár és nekem kéne elmagyarázni azt amit épp tanulok, azt hogyan tenném, miket mondanék és hogyan, hogy azt a legbutább is megértse. Ekkor előjönnek a hiányok, amiket érdemes pótolni.

Nagyon fontos azonban a pihenés is. Az agy általában nem képes a hosszú ideig tartó, megterhelő tanulási folyamatra, ezért pihenni mindig kell. Pár perc a friss levegőn vagy egy csésze tea, kávé nekem mindig jól jött.

Fontos a régi dolgok folyamatos ismétlése is, mert sok minden erre épül. Ha nincs meg a megfelelő alap, akkor arra nem lehet építkezni.

Tanulási módszer szinte mindenkinél más és más, ezért azt egyénileg mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy kinek mi a legjobb. Általánosságban azonban törekedni kell a minimális magolásra és a minél inkább logikus tanulási folyamatra.

2011. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. az a baj, hogy sok a tanulnivaló, én ennek egy részét tartom csak fontosnak, egy része nem is érdekel, és 3 féle különórám van, amikre szintén kell tanulnom. A különórákon jól szoktam teljesíteni, talán részben emiatt nem megy olyan jól a tanulás az iskolában.
2011. nov. 11. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért ez nem igaz, hogy középiskolában csak akkor lehet valaki jó tanuló, ha napi 6-8 órákat tanul! Ez a képességeidtől függ. Órákon figyelj oda, ne beszélgess, ne hagyd, hogy eltereljék a figyelmedet, nagyon sokat számít!

Ne egy egész szöveget próbálj megtanulni, hanem kulcsszavakat, amelyekből fel tudod építeni a szöveget. Témazárókra ne egy nappal korábban kezdj el készülni a nulláról, inkább minden óra előtt tanulj fél órát, ha az alapok megvannak, akkor könnyű ráerősíteni.

2011. nov. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát ezek közül amiket írtatok nagyon keveset tartottam be. hm... talán ez volt a baj. köszönöm :)
2011. nov. 12. 21:18
 6/7 anonim válasza:
Én mindigis kitűnő voltam 1-7-ig most vagyok hetedikes. Keresd meg a kulcsszavakat az anyagban majd kapcsold össze az anyaggal és a benne lévő infokkal majd olvasd át kétszer ha nem megy nelégy ideges trekedj a jo kifejezésre ne használj röviditéseket oránként 5-10 percet pihizz és mikor tanulsz kapcs ki számitogép t zene esetleg ha neked jobb egy kis klasszikus halk zenét berakhatsz szellőztess sokat mert serkenti az agysejtyeidet majdha végeztél mindennel marad egy kis szabadidőd és minden orára tanuljszorgalmasan akikitűnő akar lenni annak az alapja a szorgalom és aután arra tudsz épiteni meglásd jo lessz vagyis nekem bevált énis innen kérdeztem még 1 be és azota követem sok sikert és sok szorgalmat!!!
2013. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos válaszokat adtak a többiek
2018. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!