Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak hogy ne piszkálj...

Mit csináljak hogy ne piszkáljanak osztálytársaim azért mert szeretek, meg tudok is könnyen tanulni és kitűnő vagyok?

Figyelt kérdés
Nem egyszer visszahallottam már,hogy a hátam mögött pár lány kibeszél,hogy milyen hülye vok h ennyit tanulok meg lestrébereztek és őszintén szólva naon rosszul esett!N tom miért kell azt piszkálni akinek van célja és el is akar vmit érni az életben.Orvos szeretnék lenni és emellett különböző kutatásokat végezni ez minden álmom:)És az egy dolog, h az a pár liba fodrász meg lakberendező akar lenni azt mják de attól még miért kell azt kikezdeni aki sokra szeretné vinni és vannak céljai az életben?Rengeteget sírtam már emiatt...Mindenki azt mondja h ne foglalkozzak velük.És különben meg nem szoktam magolni,cs könnyen tanulok szerencsére könnyen a fejembe megy:)
2009. márc. 25. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz. Ne csinálj semmit, Mit foglalkozol azzal, hogy "az a pár liba" mit dumál? Tényleg ne foglalkozz velük. Miért gondolod, hogy szükséged van rájuk? Majd lesznek rendes barátaid, akik olyannak fogadnak el amilyen vagy.
2009. márc. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:)Igyekszem,cs néha már alig birom idegekkel:(
2009. márc. 25. 16:34
 3/10 anonim ***** válasza:

gondolj bele, hogy 10 év múlva ott fognak éhbérért fodrászkodni meg lakberendezni, Téged pedig leköt valami fontos és nagyon érdekes munka, ami szenvedélyed.

Ne érdekeljen már néhány szerencsétlen, irigységből csinálják. Ha meglátják, hogy nem érdekel, abba fogják hagyni. Érdeklődés hiányában a piszkálás elmaradt =D

2009. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ!=)Hát igen,ebben van vmi..Azért majd 8 év múlva megnézném az arcát az osztálytalálkozón hogy mire vitte meg én mire vittem:D
2009. ápr. 3. 18:39
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt... főleg általánosban. 3-en voltak ilyenek. Az egyikük 15 évesen szült, 1 évet végzett valami szakmunkásképzőben, a másik csajt 2 suliból kirúgták (mindenhol egy évet bírt), drogozott, és azóta munkanélküli, a harmadik csaj viszont dolgozik, és tök jól megy neki, de csak azért, mert elszakadt a másik kettőtől.

Én egyszerűen nem vettem róluk tudomást. Csak úgy bejártam a suliba. Te többet érsz náluk. Ezt tartsd szem előtt. És akkor nem fog érdekelni mit beszélnek a hátad mögött.

2009. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Milyen jót fogsz röhögni rajtuk, amikor kinyitja vmelyik egy HOtel vagy étterem ajtaját előtted, mert nem tudták többre vinni, mint mondjuk egy portás, pontosan az irigységük miatt...(elnézést a portásoktól, csak példa volt, szeretem a portásokat..., de Te mondjuk mint kőgazdag nagyeszű nagytudású állsz majd előttük...jó lesz...)Szóval tojni rájuk. Tanulj!!! Tanulj!!!
2010. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia


Tudom baromira későn válaszolok, de nem baj, mert gondolom most is úgyanilyen jól tanulsz és ezenkivül mindig lesznek olyanok akik ezért irigykednek és beszólnak


Figyelj, egy dolog van amit az ember nem bánhat meg : ha tanul


Hidd el, nem egy elcsépelt mondat, ezt én a saját bőrömön tapasztaltam meg. Én jó tanuló voltam középiskolában aztán később azt mondtam, hogy " leszarom, inkább összebaráktozok az osztállyal és végigszórakozom az évet "

Hát nem igy lett. Sőt, ennek a forditottja lett majdnem, csak szerencsére időben észhez tértem. Az igazság az, hogy ameddig tanulsz irigykednek, amikor meg nem tanulsz akkor lenéznek. És akkor mindkét esetben van vesztenivalód, a különbség az, hogy amikor tanulsz akkor legalább jól jársz


Ha nem tanulsz akkor csak saját magaddal tolsz ki. És nem a jegyekről beszélek. A belsőd is tönkremegy. Nekem legalábbis tönkrement VOLNA, ha nem jöttem VOLNA rá, hogy mekkora bunkóságról árulkodó bizonyitékot tettem akkor, amikor azt mondtam, hogy nem érdekel többet a tanulás. Csalódtam önmagamban és biztos, hogy a családom és az addigi barátaim is csalódtak bennem. Mert a tanulás igenis számit. Egy intelligens ember nem mondja azt, hogy " minek tanulni, inkább másra pazarlom az energiám ". Hát nem ! Ha már jó fejjel születtél AKKOR azt ki kell HASZNÁLNI


Amúgy te ne próbáld ki, hidjél nekem, mert bizony az emberek ostobák és mégis ravaszok, csak kiakarnak téged lökni a jó útról, ha már ők a szélén járnak akkor te minek járnál jobban náluk ? De ezt te észrekell vedd és nem szabad engedd, hogy hülyét csináljanak belőled. Javitani nehéz, nem csak jegyeket, de hidd el, hogy egy ilyen verességélmény megmarad az ember lelkébe is hosszú időn át. Ahogy mondják : " A kapuba ütött szegeket kilehet ugyan húzni a fából, de a fa sosem lesz a régi , mivel a nyomok mindig megmaradnak " . Hát kár, hogy ezt nem tudtam hamarabb és amikor kellett volna

2010. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia!

Én is eléggé későn válaszolok, de talán elolvasod.

Csatlakozom az előttem szólókhoz!A tanulás jó, sokat érsz majd vele. Amikor orvos, vagy ami még jobb: kutató orvos leszel,akkor majd mindenki elgondolkozik, aki suliban szivatott, hogy elképzelhető, hogy te jártad a helyes utat. Engem általánosban és gimiben is cikiztek azért, mert rendkívül sokat tanultam. Én sem magoltam, csupán szerettem volna mindenből jó lenni,mert érdekelt és mert az érettségi előtt a legműveltebb az ember általánosan, az egyetem szakbarbárrá tesz. Végül, aki legjobban cikizett, az elment fodrásznak (ne értse senki se félre, NEM nézem le a fodrászokat és a többi szakmát sem!a szüleim is szakmát végeztek és mai napig abban dolgoznak...de azért egy erős gimiből fodrásznak menni, az nem a legszokványosabb) én jelenleg pedig jogon vagyok. Szintén nem állítom, hogy ez a legjobb szakma és azt sem, hogy jó leszek, de kiskorom óta ügyvéd akartam lenni...és foggal-körömmel fogok a céljaimért harcolni!!!

Sok sikert az álmaid teljesítéséhez, majd megadhatnád, hogy milyen orvos szeretnél lenni és hogy hol:)....az ilyen elhivatott orvos tuti jó is;)

2010. máj. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Engem is mindig cikiznek,hogy stréber,de te csak tanulj.Főleg ha könnyen megy(mert nekem is könnyű). Én ügyész szeretnék lenni és nem érdekel,hogy belőlük mi lesz,mert a fél osztálynak a segge alá tolják a DC-t,az IPhone-t meg a Nike-ot(engem ezért is cikiznek,mert nekem nincs)

Az osztály nagy része nálam engem utál,amiért jól kijövök a tanárokkal...én is sírtam emiatt :( De mindig arra gondolok,hogy ha úgy indulok el,hogy belőlem ügyész lesz Bécsben(igen ez az álmom),akkor az úgyis lesz.Az ő agyukban meg körülbelül ennyi lehet:2-es,3-as az egész jó majd leszek valami...Aztán tuti mind közmunkás lesz!Én meg majd jót röhögök rajtuk!

Lehet későn válaszolok de jólesett ezt leírni.

Én amúgy még általánosba járok egy vallásos suliba felvételizek,hátha ott jobb lesz :)

2015. aug. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Na, orvos lettél? 😉😅
2020. jan. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!