Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 18 évesen hogyan lehet otthagy...

18 évesen hogyan lehet otthagyni az iskolát?

Figyelt kérdés

Konkrét kérdésem a következő, van egy 17 éves barátnőm, aki jövő nyáron tölti be a 18. életévét júliusban, és szeretnénk megtudni, hogy 18 évesen még kell e a szülő aláírása, vagy elég az övé is?


Valamint hallottam, hogy a széll kálmán tervben levitték 15 évre a tankötelezettség alsó korhatárát, ez pontosan mit jelent, hogy 2012. szeptemberétől otthagyhatja az iskolát szülői engedély nélkül is? Vagy kell a szülő aláírása is? Valaki esetleg tud konkrétumot?


2011. nov. 11. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 18 bemegy, a suliba, h kiiratkozzon, azt azt csinál amit akar.Ha jövőre 16 lesz akkor szülői engedéllyel ugyanez a helyzet.
2011. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

erről a dologról annyit hogy ő nem hagyhatja ott, ugyanis ő még az előző "rendszer"ben kezdte el ami úgy szól, hogy 18 éves koráig tanköteles...

erre példa: tesóm elkezdte anno '97be az általánost akkor még ugy indultak hogy 16 a korhatár azt szeptemberbe alárták viszont hogy 18 attól neki ugyan ugy 16 volt, emlékszem neki fojton rohangálni kellett bélyegért mikor betöltöte a 16ot az igazolványára

de amúgy ha kijárja ezt az évet júliusba betölti a 18at akkor már csak besétál a suliba és kilép... annyi mert ha 2012 szept 1 előtt tölti be akkor már a 2012/2013as tanévbe már nem tanköteles

2011. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok illetve ha tanköteles kell a szülöi engedély de akkor ugyanugy kell fojtatni a tanulmányait /legalábbis igy tudom/
2011. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17 éves barátnődnek, aki júliusban betölti a 18-at, mi köze van az új tankötelezettséghez? Nem igazán értem. Amúgy meg 16 év lesz, és felmenő rendszerben (tehát a barátnődre nem fog vonatkozni, de tök mindegy, mert amúgy is 18 lesz már). És igen, simán kiléphet, mivel nagykorú és már nem tanköteles. (Ehhez tartozik, hogy ha már 16 év lesz a korhatár, akkor a szülő hozzájárulása is szükséges lesz 16 és 18 között, hiszen akkor még a diák nem nagykorú.)
2011. nov. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak! Engem csak annyi érdekelt különösebben, hogy kell e a szülő aláírása, vagy sem. :) És mi a helyzet a gyakorlati hellyel, mert az is van, ott fel kell mondani? Vagy automatikusan ahogy kilép az iskolából megszűnik a gyakorlati helye is?
2011. nov. 12. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!