Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Butaság lenne otthagyni az...

Butaság lenne otthagyni az iskolát?

Figyelt kérdés
Kőművesnek tanulok, még van 1 évem hátra, de én szívem szerint otthagynám az egészet. Eddig a szüleim nem engedték, de én szégyellem ezt az egész szakmát és nem is érzem jól magam a gyakorlati helyen. és most úgy néz ki, hogy a szüleim is megengednék, hogy máshol tanuljak (annyi kikötésük van, hogy arra a sulira én szerzem meg a tandíjat). Amiért esetleg érdemes lenne maradni az a pénz, mert azt meg kell hagyni, hogy nem kevés ösztöndíjat kapok (jelenleg havonta 40.000 Ft-ot, szeptembertől emelkedik majd, akkor kb. 45-50-55.000 Ft-ot kapok majd, ha minden igaz). Szerintem ez nem rossz "fizetés" így tanulóként, a cégnél a segédmukik keresnek 50ezret, és ők egész hónapban robotolnak érte, mi csak egy hónapban 2 hetet. Viszont engem a szakma az nem érdekel, mert nem csinálunk semmi szakmelót, csak mások keze alá dolgozunk. Én nagyon szeretnék érettségit szerezni és továbbtanulni, mert ez alatt a 2 év alatt rájöttem, hogy inkább a fejemmel szeretnék pénzt keresni. Ti mit tennétek a helyemben?
2011. máj. 25. 19:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én inkább kihúznám még azt az egy évet, és ha szükség lesz rá véletlen, lesz egy szakma a kezedben, jól jöhet még. Utána is szerezhetsz érettségit, mehetsz egyetemre, vagy amit akarsz, de nem árt ebben a világban több kapaszkodó. Na meg ha a kapott pénzt nem is szórod el hülyeségekre, máris lesz egy kis tőkéd, az se árthat.
2011. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az jó hogy tudod hogy mit nem szeretnél csinálni.

Ettől függetlenül lehet hogy tényleg az lenne a bölcsebb megoldás, hogy ezt az egy évet még kihúzod. Nem kell aláírnod semmi szerződést, hogy ezután egész életedben kőművesként kell majd dolgoznod. Szépen félreteszed az ösztöndíjadat, jó lesz az majd akkor, ha tényleg tovább akarsz tanulni. De ez az egy év alatt én még utánanéznék hogy hol tudnék leérettségizni. Meg talán még tanulnék is magamnak. A felkészülés sosem árt.


Egyébként az egyik unokatesóm is így csinálta, szakácsnak tanult szakiskolában, de utolsó évben, amikor már gyakorlaton volt, eldöntötte hogy tovább akar tanulni. Megszerezte a szakmát, majd leérettségizett, és elment főiskolára.

Az egyetlen szépséghibája a történetnek, hogy mivel olyan szarul keresne a diplomájával, inkább kiment Ausztriába szakácsnak:P de nem ez a lényeg, nem bánta meg hogy továbbtanult.

2011. máj. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!