Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha tavaly novemberbe töltöttem...

Ha tavaly novemberbe töltöttem a 18 akkor azt írják h még tanköteles vagyok! Semmi módon nem lehet otthagyni az iskolát ha megszüntetem a családi pótlékot vagy valami más?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 17:45
 1/1 anonim ***** válasza:

A tankötelezettség nem korhoz kötött, hanem tanévhez.

Vagyis: addig vagy tanköteles, amíg be nem töltötted a 18. életévedet, és nem végeztél az aktuális tanéveddel.


Hogy lehetséges-e megszűntetni, nem tudom, de ha nincs "komolyabb" oka, és még nincs érettségid, én inkább azt javaslom, hogy legalább az érettségiig húzd ki valahogy. Hidd el, később sokkal jobban jársz, ha legalább az érettségid meg van.

2011. jan. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!