Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan essek neki a történelem...

Hogyan essek neki a történelemnek?

Figyelt kérdés

Sok év kihagyás után felnőttként járok iskolába, mert le szeretnék érettségizni, most kezdtem a 11. évet. Elég nagy történelem tananyagot kell megtanulnom, de sajnos nem látom át a fejemben, mert csak halványan dereng minden előzmény. Van ötletetek, hogy hogyan tanuljak? Havonta 1 történelem konzultáció van, tehát ott nem igazán lehet elsajátítani a tananyagot, magamra vagyok utalva :) Megvettem ugyan egy jó tankönyvet, Száray Miklós Történelem III, ezt ajánlották a Libriben. De már az kétségbeejtett, hogy a tételsor nem egyezik meg a tankönyvbeli tartalomjegyzék sorrendjével, teljesen kusza az egész. Tudtok esetleg jó segédleteket? Tippeket, kiegészító olvasmányokat? A fő téma a vizsgán Az újjáépítés kora Magyarországon (1711-1820) [Mária Terézia, II. József uralkodása], valamint a Felvilágosodás és forradalmak kora (1714-1849)[Napóleon].


Köszi a válaszokat!


2011. nov. 13. 15:02
 1/3 anonim válasza:
Fejjel!
2011. nov. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elolvasod a leckét,kijegyzeteled és megtanulod a vázlatod.Hozzánézed az ábrákat és az atlaszt sem árt ismerni.A töri érettségi első részét simán meg lehet írni csak abból.

Elolvasod a következő leckét,vázlatot készítés és így tovább.

Azt,h érettségin mit kérnek az adott évben,az om honlapjára szokták feltölteni,én is a hivatalos követelményrendszer alapján ismételtem,nem néztem át mindent természetesen,csak ami követelményként szerepelt és 93%lett.

2011. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Írj puskát.
2011. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!