Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium vs. Szakközép?

Gimnázium vs. Szakközép?

Figyelt kérdés

A barátnőm most 8.-os és szakközépbe akar menni. Jó tanuló, de egy gyenge vagy közepes (nem tudom pontosan, hogy melyik kategóriába tartozik) kereskedelmi szakközépbe akar menni. Úgy van vele, hogy így lesz szakmája is. Én először próbáltam rábeszélni gimire, de már én sem tudom, hogy melyikkel jár jobban. Hozzátenném, hogy nem tudja mi akar lenni. Attól féltem, hogyha rájön hogy egyetemre akar menni, nem lesz hozzá lehetősége.

Előre is köszi a válaszokat.


2011. nov. 13. 20:00
 1/7 anonim válasza:

ÉN A SZEMÉLYES TAPASZTALATAIMból adodóan azt ajánlom ,hogy csak akkor menjen bármely szakközépbe ha szereti azt a szakmát amit ott tanulna és végigcsinálná viszonylag jó eeredménnyel és esetleg szivesen is űzné!!!

Ha nem ,akkor nincs értelme,csak magával szúr ki,tehát inkább gimnázium!!!

2011. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

gimnázium: 1.,akkor jó ha nem tudja hogy mi akar lenni 2.,vagy tudja hogy egyetemre akar menni

szakközép:1., ha tudja hogy azt a szakmát akarja elvégezni

2., nekünk azt mondják hogy az érettségi mindenütt ugyanaz /szakközépbe és gimibe is egyaránt/ tehát tök mindegy melyik teszük le a szakközép talán annyival jobb hogy az gyengébb mint a gimi és úgy "könnyebb" jobb jegyeket szerezni

2011. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az általánosba közepes-gyenge akkor a gimnáziumba össze sz*rja magát. én "jó" voltam általánosba és gimnáziumba most perpill 3-4 tantárgyból vagyok 1-es. :/
2011. nov. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem ,,tök mindegy" hol érettségizik az embert...lehet gyengébb középiskolákba könnyebb jó jegyeket szerezni,de ugyanazt az érettségit kell megírnia mindenkinek tehát továbbtanulás tekintve nem mindegy.Ha még nem tudja akar-e(vagy nem akar) felsőfokú végzettséget,és van olyan szakma amivel szívesen foglalkozna akkor menjen szakközépbe.
2011. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gimnázium: Mindenből évekig tanítanak, ha nem mész egyetemre, fejbe lőheted magad, lesz egy érettségid bármiféle szakma nélkül.


Szakközép: Amire fókuszál az iskola, abból jó leszel, a többi egyéb tárgy csak érintőlegesen 1-2 évig van, hogy azért hozzá tudjál szólni a dolgokhoz. Ha ugyanabban a szakirányban tanulsz tovább, mérhetetlen előnybe leszel egyetemen a volt gimnazistákkal szemben.


Nekem ez a tapasztalatom, és gazdasági szakközépbe jártam, utána gazdasági FSZ-t csináltam, és gazdasági szakra járok egyetemen. Nekem ez sokat számított.

2011. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válazsokat.

Kereskedelem-marketingre akar menni, ami érdekli, de nem a vágyálma. :)

2011. nov. 15. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:

4.es válaszoló

Azért írtam úgy, hogy szinte tök mindegy hova megy. Mert ha elmegy egy könnyebb gimnáziumba vagy szakközépben /-> gyengébb iskolába/ akkor ott némivel könnyebb jobb jegyeket szerezni azt mondják mert másképp állnak az emberhez. Ezt én saját bőrömön tapasztaltam.

És most gondolj bele ha elmegy egy gyengébb suliba ott jól tanul, megérti a dolgokat könnyebb dolga van az érettségin, mintha elmennek egy gimnáziumba / ami erősebb/ ott csak szenvedne... De ha jó tanuló akkor erőssebb helyre kéne mennie az embernek mert akkor ha elmegy egy gyengébb suliba akkor ha érettségire készülne akkor ott nem tudna felkészülni rendesen mert valamennyit felejtene és nem tudna tanulni mert időközbe elfelejtené...

2011. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!