Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz a tanulás mostaná...

Nagyon nehéz a tanulás mostanában mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a baj(om) hogy vannak egyes tantárgyak amik nagyon nem mennek... általános iskolába például töriből föciből nyelvtanból fizikából mindig 3-4-es között ingáztam most Gimnáziumba töriből föciből 1-esre állok ugyanúgy olaszból és angolból is. mit csináljak? hogy tudom megtanulni? nagyon nehéz! főleg az új nyelv(olasz) nagyon rosszul érzem magam és akárhogy hajtok nagyon nehéz. segítsetek!:( 15/F
2011. nov. 13. 20:42
 1/4 bánomisén ***** válasza:

A törit és a föcit úgy tudod megtanulni, hogy beseggeled. Nem magolásra gondoltam, hanem arra, hogy leülsz, és addig olvasod újra és újra, amíg szépen vissza nem tudod mondani magadnak.

Egy másik módja, hogy vázlatot írsz, akár több színt is használva a nagyon fontos, fontos és kevésbé fontos dolgok kiemelésére. Ha vizuális típus vagy, akkor így jobban megmarad benned a tudnivaló.


A nyelvekben meg kérj segítséget. Akár egy osztálytársadtól, akinek jól megy, akár a szüleidet kérd meg, hogy keressenek neked különtanárt. Ott csak veled foglalkozik majd a tanár és akármi gondod van, meg tudod kérdezni.

2011. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nagyon kevés időm van...és ha van is. amikor kialvatlan vagyok akkor egyszerűen bealszok magolás közbe..:// olasznál pedig eleve a szavaknál vannak bajok... számomra bonyolultak és szokatlanok. pedig a nyelvtan nem nehéz.
2011. nov. 13. 22:07
 3/4 bánomisén ***** válasza:
Ha nincs elég időd tanulni, akkor szabadíts fel erre időt. Most ez az elsődleges dolgod. Nem tudom, még mivel foglalkozol, de azt csökkentsd, és akkor jut elég időd tanulásra is, pihenésre is.
2011. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha az osztályban van jóbarátod, könnyebben tanulsz, ha vele beszélgetés formájában átrágjátok a tanulnivalót. Sokan egyedül nem tudnak tanulni, hallaniuk is kell a tananyagot. Ha mégis egyedül tanulsz, akkor a következők szerint javaslom: 1. elolvasod 2. újraolvasod, de már ceruzával aláhúzod a lényeget 3. csak az aláhúzottakat olvasod el 4. Ha van kérdés a könyvben, azokra a könyvből add meg a választ 5. A kérdésekre könyv nélkül próbálj meg válaszolni 6. Folyamatosan, segítség nélkül mondd fel (magadnak, hangosan)a leckét!
2011. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!