Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tovább tanulás elött vagyok....

Obzy kérdése:

Tovább tanulás elött vagyok. Szerintetek mit végezzek el hamarabb, ami szeretnék lenni vagy amiből megtudnék élni?

Figyelt kérdés
Én egyetemre mennék állattenytő mérnöki szakra, késöbb a halgazdálkodási tanszékre, és megcsinálnám a master-és a doktorandus képzést is (ez összesen 8 év). De anyagi helyzetem miatt egy munkahely sem ártna, és sokan ajánlották a cnc esztergályos, forgácsoló szakmát, persze okj-s képzésben (ca 250 ezer az egész) És most ez a dilemmám, hogy kezdjek el pénzt keresni mihamarabb, vagy csináljam amit akarok, legyen meg a doktorim is, de viszont nem biztos hogy késöbb megtudok majd élni belőle. Szerintetek?
2011. nov. 1. 12:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a helyedben minél előbb végezném az egyetemet, sokkal nehezebb lesz bekerülni később, és sokkal nehezebb lesz elvégezni... lehet hogy később már nem 1-2 nyelvvizsga lesz előírt hanem 3. Meg most ugye bevezetik azt hogy kötelező emelt szintű érettségit tenni ha tovább akarsz menni jobb suliba. A helyedbe mennék tovább.


üdv, 20/F

2011. nov. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!