Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó kémiás kerestetik! Jól...

Jó kémiás kerestetik! Jól csináltam?

Figyelt kérdés

Helló!

Önszorgalomból csináltam két kémia példát, csak az a baj, hogy nem tudom jó e a megoldás.

Az első:

Hány gramm etén állítható elő 50cm3 etil alkoholból teljes átalakulást feltételezve? Az etil alkohol sűrűsége: 0,8 g/cm3

Nekem az eredmény 35g lett :P


A másik:

Hány gramm 20 tömegszázalékos nátrium-hidroxid oldat szükséges oldat szükséges 188g fenol sóvá alakításához?

Ez pedig 46,5 g lett.


Igazándiból elhatároztam, hogy jövőre érettségizek kémiából. Szóval, ha valamelyik nem lett jó, leírnátok mi a hibám?

Előre is köszönöm széépen! :)


2011. nov. 16. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hú, én ehhez nem értek, de majd hnap megkérdezem öcsémet, ő vegyésznek tanul. :D
2011. nov. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az 1. példánál:


Hiányzik az az adat, hogy hány m/m %-os az etil-alkohol (szerintem fontos adat, met nem mindegy, hogy absz. etanol a kiindulási anyag, vagy csak 96%-os)


Nekem erre egyébként 24,3 g jött ki, de én se vagyok benne biztos. Érdekelne a gondolatmeneted, hogy egyeztethessem az enyémmel...

(igazából a szerves kémiai számolásokat nem annyira szerettem...és mellesleg én is vegyész vagyok :D)


A második kérdést ki is hagynám, mert ez meghaladja a képességeimet xD (ide s tova 10 évvel ezelőtt tanultam ezt és érettségiztem ebből, azóta gyakorlatilag nem használom...)

2011. nov. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, kiszámoltattam öcsémmel. :D

Az 1. példánál ő absz. etanollal számolt, és neki is 24.3 jött ki.

A 2. példánál 422g a megoldás (szerinte), mert,hogy ez vmi semlegesítési izé, és 1-1 a mol arány. :D Én bölcsész vagyok, szóval ennyit értettem meg belőle. :)

2011. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Igazándiból fogalmam sincs mit csináltam, nem igazán vagyok jó az ilyen számításokban...:P

De ha rájöttem, lefirkantom.

Köszönöm szépen mégegyszer a segítséget! :)

2011. nov. 17. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!