Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvből érdemes...

Pilsonis kérdése:

Milyen könyvből érdemes franciát tanulni?

Figyelt kérdés
Egy újlatin nyelvet sem tudok, jobbára csak magyar vagy angol nyelvű könyvet javasoljatok, illetve kérlek írjátok le, hogy mennyire vált be, mik a hiányosságai/előnyei, stb. Előre is köszönöm a válaszaitokat! :)

2011. nov. 15. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy az Allons-y 1-2 milyen szuper, de ha belekezdesz az allons-yba, akkor jó eséllyel egy életre elmegy a kedved a franciától :D Úgyhogy inkább kezdésnek a kicsit gyerekes, és talán annyira nem is "jó" France-euro-express 1-gyel majd 2-vel kezdenék, és fokozatosan állnék át az allons-y 2-re, az egyet kihagyva.

Mondjuk én diákként nem tanultam ilyen könyvekből, kint éltem, csak a mostani különórás tanítványaimon látom, hogy az allons-y 1-gyel kezdeni nagy falat lenne, a franc-eurot könnyebben abszolválják.

2011. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már volt itt hasonló kérdés és vita is belőle.

Az én véleményem (többed magammal), hogy nem jó ötlet nulláról autodidakta módon tanulni. Ha hibásan tanulsz meg valamit az csúnyán rögzül.

2011. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

2. válaszadónak, és azoknak, akik "ellenzik" az autodidakta módon való kezdést...


Tanárral tanulva is rögzülhet rosszul egy-két dolog. Sőt, csak gondolj arra, hogy az anyanyelv tanulása során is becsúszik egy-két rosszul rögzült dolog (ld. helyesírás pl.), de ezt ki lehet javítani, amikor már előrébb halad valaki az anyagban és így nagyobb rálátása lesz a dolgokra.


Kiejtéshez vannak jó CD-k. Nyelvtanhoz megoldókulccsal kiegészített feladatgyűjtemények- Továbbá kaphatók mesekönyvek. Mi kell még a szorgalmon kívül? :)


Üdv,

Egy autodidakta módon tanuló nyelvtanár.

2011. nov. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"...

Tanárral tanulva is rögzülhet rosszul egy-két dolog.

..."


Persze ha béna selejt a tanár, de normális esetben pont az a lényege, hogy van egy külső kontroll, aki tapasztalt és van viszonyítása aránya így.

Ezt bárki, bármit mond nem lehet kiváltani szólóban. Kell a visszajelzés.

2011. nov. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!