Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek 2013-ban azokon a...

Szerintetek 2013-ban azokon a szakokon, ahova már kötelező lesz 1 vagy 2 emelt sz. érettségi a ponthatár mennyit fog változni?

Figyelt kérdés

Ugy-e 2013-tól több szakra követelnek emelt szintű érettségit, én az általános orvosira készülök ahova már 2 emelt fog kelleni. Eddig az évek során nem volt nagy változás a ponthatárt tekintve de most ki tudja mi lesz...

Szerintem valamit csökkenni fog, mit gondoltok?


2011. nov. 20. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Van néhány osztálytársam akik orvosira készülnek, bár még nekik nem lenne kötelező a két emelt, de megcsinálják. Nagyon sokan vannak még így, vagy akik nem emelteznek kettőből, csak egyből, de hogy orvosira bekerülhessenek, nagyon jó középszintűt kell írni ami ha olyan szinten vagy, megfelel egy emelt helyett is. Tehát én nem hinném hogy csökkenne a ponthatár.
2011. nov. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem fog lejjebb esni a ponthatár. Egyszerűen kevesebb embert fognak felvenni államilag támogatott képzésre, nő a költségtérítéses képzésen levők száma. Hiszen ezeknek a szigorításoknak az a célja, hogy több pénzt szedhessenek be, és drasztikusan csökkentsék a boldog-boldogtalan emberek diplomához juttatását...(legalábbis szerintem). Mert, ha növelik a maximális pontszámot, de viszont csökkentik a ponthatárt akkor nem tartanak sehol...ergo nem csináltak "semmit".

...hát igen, nehezebb lesz bejutni...

2011. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 rémuralom ***** válasza:

Amiből nem muszáj az emelt, abból jobban megéri középszintűt csinálni. Ha van egy emelt érettségid meg két nyelvvizsgád, az már 90 többletpont a 100-ból. Még egy emelt szintűre már csak azt a 10-et kapnád meg, ami a maximális 100-hoz hiányzik, viszont ha középszintűn 80%-ot írsz, emelten meg csak 65-öt, amihez hozzájön a 10 többletpont, akkor már rosszabbul jártál az emelttel.


Hogy a ponthatár mennyit változik, az nem feltétlenül attól függ, hogy hány emelt szintű érettségit kérnek.

2011. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!