Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján osztályoznak a...

Mi alapján osztályoznak a pedagógusok?

Figyelt kérdés

Nálunk van olyan, hogy áthúzzák a jegyet a dolgozaton és rosszabbat írnak rá, sőt pontot is vonnak le. Ez miért van, esetleg elolvasta a tanuló nevét is és meggondolta magát?!

Olyat már láttam, hogy elszámolta a pontot és utána helyesbítette magasabb osztályzatra, de visszafelé milyen alapon teheti meg?


2011. nov. 21. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

mondjuk túl hamar adott osztályzatot és pl a többi négyeshez viszonyítva az adott dolgozat csak hármast ér... attól függ, hogy milyen típusú dolgozatot osztályoz

olyat, ahol csak helyes és rossz válasz létezik, pontozni is lehet, vagy pl egy fogalmazást, amit a többihez viszonyítva osztályoz az ember általában

kezdő pedagógus vagyok, de hidd el nekem, hogy ez a munkánk egyik legnehezebb része

2011. nov. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
anyukám is tanár, régebben sokszor segítettem neki javítani, vagy csak néztem. elszámolta magát, figyelmetlen, fáradt is lehet. azzal nincs bajod hogy felfele milyen alapon helyesbíti? ez nem "alapokon" nyugszik... amúgy hogy mi alapján osztályoznak, tantárgyfüggő.
2011. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

"Mi alapján osztályoznak a pedagógusok?"

Pofa alapján. Akárki akármit mondhat, ez van.

2011. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan alapon teheti meg, hogy ha elszámolja magát, jogában áll korrigálni. Neked is jogodban áll átjavítani, ha valamit hibázol. Neki is. És tudod, amikor egyhuzamban valaki 30 dogát kijavít, azért van, hogy valami elkerüli a figyelmét. Ő is ember, ő is hibázhat.

Hogy mi alapján osztályoznak, arra több módszer is létezik, van, ahol előre meghatározzák a százalékos ponthatárokat, a legtöbb iskolában az írásbeli témazáróknál ez a szabály. De ha nincs külön megszabva, akkor a tanár kompetenciája, hogy eldöntse, mi alapján osztályoz. Van, aki a sok helyen tanított osztályzási módszert alkalmazza, hogy mindig legyen egyes is, ötös is, és az osztály harmada hármast kapjon... ami szerintem igazságtalan, de nagyon sokan ragaszkodnak ehhez a módszerhez. Van, aki saját ponthatárok vagy százalékok alapján dolgozik, meg még ki lehet találni egy rakás módszert.

Persze, olyan is van, aki pofára osztályoz, sőt, egyes "elit" gimnáziumokban, meg főiskolán, egyetemen sajnos elég sok ilyen van... de azért nem kell egyből erre gondolni, ha a tanár elcsesz egy javítást.

2011. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
matek/fizika
2011. nov. 21. 13:35
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Pofára megy
2011. nov. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Mi alapján?Hát pofára a pofátlan dögök.
2011. nov. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond, ha felfelé javít, mert odaírta a pontot, csak tévesen adta össze. Viszont egy kijavított, lepontozott, osztályzattal ellátott dolgozatból mégis levon pontot is és jegyet is.
2011. nov. 21. 13:39
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

ok, reál tárgyakat sokkal könnyebb objektívan pontozni

de miért ne számolhatta volna el a pontokat? ÉS ha véletlenül nagyobb osztályzatot adott? természetes, hogy levonja

a pofára osztályozásról meg annyit, hogy épp most adtam az egyik diákom iskolai feladatára ötöst

szerintem ő még nálam is jobban meglepődik majd ezen

nagyon nem szimpatizáljuk egymást, órán megtesz minden tőle telhetőt, hogy zavarjon, felelésekre nem készül (van 3 darab egyese, meg egy kettes), felesel (pofázik magyarán), zavarja a többieket is - épp múlt órán vesztem vele nagyon össze, át kellett ültetnem az első padba, egyedül, mert egyébként nem tudok tőle fegyelmet tartani

és láss csodát, kénytelen volt az óra anyagával foglalkozni, megcsinálta a feladatot, és olyan jól sikerült neki, hogy majd' hanyatt estem

2011. nov. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy elszámolja a pontokat, DE nem csak az osztályzatból, hanem a pontokból is von le, hogy kisebb osztályzatot érjen.
2011. nov. 21. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!