Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi költségtérítéses...

Orvosi költségtérítéses képzés, megpróbálnátok?

Figyelt kérdés
Ha a szüleitek MAXIMUM egy évet megfinanszíroznának, azzal a feltétellel, hogy átkerülsz államilag támogatottra belevágnátok e...
2011. nov. 22. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen!
2011. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, sikerülni fog!
2011. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! Csak az a baj, hogy nem nagyon bízok magamban, de ez az álmom :/:) Jó tanuló vagyok, meg tanulok is...csak nagyon parás vagyok...és félek, nem sikerül az állami. A családot pedig nem szeretném nagyon lehúzni, és ki tudja...sikerülni fog e átkerülni államira, vagy kidobott pénz lesz? Most ezen filózok :(
2011. nov. 22. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:
nem lehúzni akarlak, de ha nem vagy biztos magadban, jól gondold át.. nem csak a tandíj, de rengeteg könyv, meg azthiszem már elsőben is sok a tanszer. aztán lakni is kell valahol, kajálni, ami szintén nem kevés - merhogy orvosi mellett dolgozni nem fogsz tudni, az is biztos.
2011. nov. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én megvárnám mennyibe is lesz az az egy év mielőtt beleéled magad. Mert ugye még mindig nem nyögték ki, hogy akkor mennyik is lesznek ezek az önköltség dolgok...
2011. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha jól tanulsz, ha képességeid adottak, ha ez az, amit elképzeltél magadnak meg fogod tudni valósítani! Vágj bele!
2011. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

NEM!!! Én mindenképpen megpróbálnám egy év múlva az államit, addig meg tanulnék, mint a kisangyal. Újraérettségizni még mindig olcsóbb, mint kifizetni a tandíjat (2 millió körül van két félév).


Ez az átvevős dolog amúgy is lutri.

Egyrészt nagyon jó tanulmányi eredmény kell, ami azért nem éppen garantált, ha vki már be sem kerül államira.

De ha mégis: akkor is kell, hogy vki kibukjon államiról...

Én még nem találkoztam olyan emberrel, akit átvettek volna akármilyen fizetősről államira.

Persze nem kizárt, hogy van, csak erre kár alapozni.


Egyébként orvosira járok, és mikor jelentkeztem, akkor is ugyanígy voltam vele. Ha nem sikerül, akkor megpróbálom újra. De nem húznám le a szüleim két millával...

Főleg, hogy a tankönyvek meg egyéb cuccok elsőben még belekerülnek vagy 100ezerbe...

2011. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős. Azért mert valaki úgy érzi, hogy menni fog, nem fog. Inkább érettségizz újra, az a 2,5 millió forint meg jó lesz másra. Persze lehet mindenféle giccses idézetből erőt gyűjteni, hogy igen, menni fog!, de elég drága mulatság lesz.
2011. nov. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
+ hozzáteszem, hogy iszonyú a rizikó, ne hallgass azokra, akik tolnak, hogy vágj bele! Nem az ő családjuknak kell majd elviselniük azt az anyagi megterhelést, ami egy rossz döntés miatt őket éri. Sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy nem kerül át államilag támogatottra és akkor mit fogsz csinálni? Eljátszottál több millió forintot, az iskolából is kiraknak valamint erősen megcsappan a valószínűsége, hogy belevágsz másmilyen képzésbe. Ez egy zsákutca. Hallgass rám én is voltam hasonló zsákutcában és az utolsó pillanatban "fordultam vissza" és nekem lett igazam mert igencsak nehéz helyzetben lennék, ha folytattam volna azt amit elterveztem, most pedig minden ok.
2011. nov. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az a véleményem, hogy ha csak nem vagytok KŐGAZDAGOK, ne vágj bele a fizetősbe! Pláne úgy, hhogy a szüleid kikötötték hogy csak egy évet fizetnek.

Nekem csoporttársam harmadév után került át államira, pedig 4,3-as átlagával nem volt épp rossz tanuló. És hidd el, itt nem könnyű csupa jó jegyet szerezni.

A másik ismerősöm meg szimplán újrajelentkezett a következő évben, mert nem rakták volna át államira.


Egyébként én még olyanról nem hallottam hogy valakit államiról költségesre raktak volna. Még aki évet is ismétel bukás miatt, az is államin maradt.

2011. nov. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!