Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rutin vizsgán szokás manapság...

Rutin vizsgán szokás manapság a vizsgabiztosnak valamilyen ajándékot adni vizsga előtt?

Figyelt kérdés
2011. nov. 24. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de régen az volt.. akkor most hogy hogy megváltozott ez a " szokás", a félreértés elkerülése végett elmondom , hogy én is rendkívül korruptnak tartom a dolgot , egyszerűen csak foglakoztat a téma.
2011. nov. 24. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nos igen, vannak olyan helyek, ahol le kell fizetni a VB-t, de én azt mondanám, hogy az inkább forgalmi vizsgára jellemző egyrészt, másrészt pedig én azt javaslom, hogy ha az oktatód vagy a VB ilyesmit megemlít, azonnal perelj! Vigyél magaddal vmi diktafont, mert elég felháborító, hogy nem tudásra hanem pénzre adják a papírt, pláne a jogsinál, ami amúgy sem egy olcsó mulatság. Hülyén hangzik egy kicsit , amit leírtam, de el kell kezdeni az ilyen dolgokat kiszűrni. Nekem szerencsém van, pécsi vagyok és az oktatóm külön ki is emelte, hogy itt azért nincs ilyen lefizetősdi. De többen mondták, hogy a szekszárdi autós sulikkal bizony van ilyen jellegű problematika.
2011. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Én fél éve vizsgáztam kb. és nem vittem rutinra se ajándékot és forgalmira se a vizsgabiztosoknak. Az oktatómnak adtam 1 üveg piát a legvégén, mert jófej volt végig :D
2011. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én se vittem semmit a rutinvizsgára,mégis átengedtek.forgalmi után illik adni az oktatónak vmi piát de ne csövibort :D
2011. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez hülyeség. A vizsgabiztost vizsga előtt még nem ismered, és vizsga utánra sem ismered meg annyira, hogy ajándékozás indokolt legyen. Az oktattónak viszont lehet ajándékot adni (ahogy előttem írták jófejségből), mert óhatatlan hogy a sok gyakorlati óra alatt ne ismerd meg valamennyire. És ha jó a kapcsolat közöttetek, barátnak tekinted, kaphat ajándékot, de persze nem valami nagyértékű lefizetős jellegű dolgot és semmiképp sem pénzt....


A tanfolyam árát megfizetjük, a vizsgadíjat megfizetjük. Mindkettő drága...


És aki a lefizetésen gondolkodik az gondolja végig, hogy:

-Mi a jobb, több tízezert fizetni, hogy ne húzzanak mg, ha esetleg hibázol? Vagy inkább ugyanazt a több tízezret további gyakorlóórákra költeni, ha hibázol és tisztességesen levizsgázni?


Egy forgalmi vizsga nem olyan, mint az érettségi. Nem játék. Aki kocsiba ül, az életével és más életével játszik, ha játszik...

Tény, hogy sokszor túl szigorúnak tűnnek a vizsgáztatók. De vezetés közben nem szabad hibázni, ez a lényeg!

2011. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
10 rugót.
2011. dec. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!