Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek a filozofiai föiskolá...

Milyenek a filozofiai föiskolák? (miről szól nehéz-e, és Budapesten is van)

Figyelt kérdés

2011. nov. 26. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi az a filozófiai főiskola??? Ha arra vagy kíváncsi, hogy hol lehet filozófiát tanulni akkor BTK szabad bölcsészet alapképzés és filozófia mester. Budapesten van pl az ELTE-n meg a Pázmányon is.
2011. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy a Pázmány bölcsészkara Piliscsabán van, nem Pesten, de az ELTE-n elmész szabad bölcsészetre, és ott a filozófiára szakosodhatsz.


www.felvi.hu

2011. nov. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy hogy van ez csak halottam hogy ott nincs matek vagy nem annyira erős..ez igaz?? és magába a suli milyen?? nagyon nehéz vagy elvégezhető?
2011. nov. 27. 08:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Na várjál most ezt nem értem. Te azért mennél filozófia szakra, mert ott nincs matek?
2011. nov. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
IGen is meg nem is. NEm nagyon szeretem a matekot, és azt mondták hogy ott nincs nehéz, ezért gondoltam hogy utánna nézek de semmit nem találtam és aztán írtam ide. Csak szeretném tudni hogy milyen suli az nehéz vagy nem annyira(elvégezhető). Mit tanulnak ilyen suliban..meg ilyenek
2011. nov. 27. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudjál, de szerintem először az egyetem/főiskola fogalmát kéne tisztáznod. Másodszor rengeteg szakon nincs matematika, pl anglisztika, germanisztika, pedagógia, társadalmi tudománnyal kapcsolatos szakok, az orvosin viszonylag minimális van és még több száz más. Aztán remélem pontosan tudod, hogy mi az a filozófia, mert nem arról szól, hogy nincs matek és jól érzed magad. Azért ne akarj fősulira menni, mert valaki azt mondta, hogy nincs matek, meg nem nehéz, meg, hogy legyen egy diplomád. Ne sértődj meg, de ez így gáz. Ja egyébként ilyen hozzáállással majd kitörölheted a s*ggedet, mert egy iszonyatosan szükségtelen és felesleges szakról van szó, csak az talál vele munkát, aki nagyon durván tehetséges és kitűnik a tömegből.
2011. nov. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Látom hogy nagyon jártas vagy:) És még milyen szakon nincs matek. Én ismerem magam tehát tudom hogy esetleg matekbol 2 mennék át..és ezért inkább olyan fösulit szeretnék ahol nincs olyan nehéz vagy nincs is. Ha tudnál további főiskolákat mondani nagyon megkoszonném.
2011. nov. 27. 16:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi az ami érdekelne? Mi a kedvenc tárgyad? Mit szeretnél tovább vinni? Az már világos, hogy matek nem, de azért nem érdemes filozófiára menni, mert ott nincs matek. Csak van valami amit szeretsz csinálni.
2011. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen matek nem:) Mivel nem tudok énekelni meg ilyenek akkor művészeti sem, nyelvet nem tudok felső szinten tehát ilyen tolmács kilöve. Viszont szeretem az ekonómiát, marketinget, menedzsmentet(de itt tudom soka matek), meg ilyen humán tárgyakat, de tanár se szeretnék lenni. ilyen andragógia szakot még találtam ahol nincs matek és elvileg nem annyira nehéz. Lehet hogy minden fősulit a kivételeimmel áthuztam, de nem tudom még mik vannak..komolyan..ha segítenél az megkoszonném:)
2011. nov. 27. 17:08
 10/13 eszta41 válasza:
Ahogy olvaslak szerintem a filozófiát felejtsd el. Igaz, hogy matek nem kell, de lehet, hogy annyi idő alatt amíg olvasol és KOMOLYAN ELGONDOLKOZOL
2011. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!