Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám szüleimnek...

Hogyan tudnám szüleimnek megmondani a pocsék jegyeket?

Figyelt kérdés

Most elég pocsékul kezdtem a középsulit egyetlen egy tantárgyból,ösz-visz két karóm van belőle,de javításon vagyok(tanulok verset,azért elméletileg kapok ötöst),de valahogy a szüleim tudtára kellene adnom az eddigi osztályzataimat...nem tudom hogy hogyan tudnám,mert félnék hogy kiadnak,vagy várjam meg míg megkapom/k mellé egy jobb jegyet és ugy próbáljam meg nekik elmondani?

a többi tantárgyból egyébként jól állok,csak ebből csesztem el az évévindítást...


2011. nov. 28. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mondd el nekik. Persze le fognak cseszni, szülők.. :) De ha ez az első éved a gimiben, akkor érthetik, hogy nem olyan egyszerű. Mondd el nekik is, hogy készülsz, verset tanulsz, kijavítod, stb.

Esetleg egyezzetek meg, hogy mondjuk ha nem éred el az X átlagot, akkor kapsz valami büntetést, de addig még adjanak egy esélyt. Te ismered őket, de minden szülő esetében igaz, hogy minél később derül ki, annál rosszabb. És ha mástól tudják meg, akkor pláne.

Én a 10-es évvégimnél voltam így. 2pohár bort ittam mielőtt hazaértek, olyan előadást tartottam nekik, hogy még lecseszni is elfelejtettek. Most ezzel nem az ivásra akarlak bíztatni, nekem is első és sztem utolsó alkalom volt, de nyugodtan, lazán add elő magad:D beszélj, beszélj, érvelj, lássák, hogy fontos neked.. :D

Nem fognak megenni :)

18/L

2011. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legyél őszinte, lecsesznek, de majd tanulsz belőle.
2011. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elsőnek köszönöm,nyelvi előkészítőre járok,szal még elég lazán vagyunk,végül is az első önhibán kívül,de a második már a saját hibámból sikerült,arra gondoltam hogy jövőhét vége előtt szal pénteken mondanám el édesanyámnak,mert hétvégén úgyis táborba leszek,szóval annyira nem lenne tragédia,vagy ugye letudnának nyugodni,attól nem félek hogy a tábortól tiltanának el,mert akkor már azt előtudnám adni hogy engem fognak köcsögnek tartani,mert nem mentem el,ezt meg gondolom hogy nem szeretnék,és a táborból csak vasárnap délután jönnék meg addigra pedig remélhetőleg csillapodna a hangulat,de nem tudom mire számítsak,ezért nagyon félek,mert általánosba csak egyszer volt egyesem ráadásul,az is olyan volt hogy naplóba nem került be végül,végképp a 3-as átlagot elérem belőle,mert ha nagyon lusta lennék2 hetente 2,esetleg egy vers bőven belefér,most pedig a kiselőadás témájával foglalkozunk,megpróbálom magamból a maximumot kihozni,mert nagyon félek,hogy pocsék lesz a félévim,mert számomra fontos ez,különböző okok miatt...
2011. nov. 29. 17:34
 4/6 A kérdező kommentje:
+még kedves elő,te lány vagy,valahogy nektek mindig sikerül úgy kihozni a helyzetből,hogy mi sajnálunk titeket,de azért még egyszer nagyon köszönöm az választ,majd kiötlöm hogy hogyan "adhatom" be ezt a szülőknek,főleg anyunak szeretném,vele megbeszélem,aztán apu inkább az ilyen büntetős típus
2011. nov. 29. 17:37
 5/6 A kérdező kommentje:
Msot utdtam meg hogy a tabor elmarad,szóval hétvégt itthon kell töltenem,valmikor megkell nekik mondanom,lehetőleg a jövöhéten valmikor mert akkor már eélyes a javítás
2011. nov. 29. 17:41
 6/6 anonim ***** válasza:
A "mert köcsögnek fognak tartani" c. érvelés,indokolás szerintem a szüleidnél egy üres tonhalasdobozt se fog érni,ha ők a hír hallatán megmakacsolják magukat,hogy az ő gyerekük ilyen iskolai eredmények tükrében márpedig nem megy sehova,akkor ígyse-úgyse fogsz elmenni,még ha maga az igazgató telefonál nekik,hogy menjél,akkor se.Szóval nyugodj bele a helyzetbe,és készülj fel arra a legeslegrosszabb eshetőségre,hogy lehetséges,elképzelhető,"bennevan a pakliban",hogy nem mész sehová.
2011. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!