Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Már most rettegek az érettségi...

Már most rettegek az érettségitől és az egyetemtől ez normális? :s

Figyelt kérdés

9. osztályba járok méghozzá egy erős gimnáziumba.

És egész jó tanuló vagyok 1hármasom van a többi négyes főleg ötösök. Rettegek az érettségitől és a továbbtanulástól mérnök vagy közgazdász szeretnék lenni. Nagyon nehéz a továbbtanulás?


2011. nov. 29. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs okod miért rettegni. Nem érdemes, majd úgyis eldől, hogy mi érdekel, és mennyire teljesíted, még van rá legalább 3 éved.
2011. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem mindenki azt tanácsolja,hogy semmit sem érdemes előre elizgulni,és rájöttem,hogy igazuk van.Erre akkor jöttem rá,amikor egy nyelvvizsga előtt annyira izgultam,hogy azt hittem,mindjárt meghalok.Utólag már rájöttem,hogy nem is volt annyira nehéz.

Ne görcsölj rá,hidd el hogy nem érdemes.Saját tapasztalatból írom :))

Ha meg még jó tanuló is vagy! Féljen az,aki rossz.

:)

2011. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, picit megnyugodtam.

De azért még mindig félek ,van két bátyám és ők már régen érettségiztek és vannak ilyen érettségire felkészítő könyvük és már belepillantottam és semmit nem tudtam belőle és eléggé kétségbe vagyok esve emiatt is.

2011. nov. 30. 16:25
 4/9 anonim válasza:
100%

Figyu, ha jól tanulsz, akkor az érettségin és az egyetemen is te leszel a király öcsém, ez saját tapasztalat!

Én az első 3évet gimiben végigtanultam, 4.ben már egy szót nem kellet bemagolnom, tanulás nélkül voltam éltanuló. Az egyetemen kicsit nehezemre esett visszarázódni a régi kerékvágásba, de idővel ott is az oktatók egyik kedvencévé váltam, a szorgalmamnak köszönhetően.

Egy nap te is el tudod majd mondani magadról ezeket, ezért fölösleges is paráznod!

2011. dec. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

közgazdászként mérnökként , lehetetlen elhelyezkedni.

Én közgazdász vagyok szóval tudom.

2011. dec. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

19:47es válaszoló de lennék a helyedben nagyon jó lenne ha én is ilyen lehetnék egy nap.Szeretném megkérdezni hogy hol tanultál tovább is hogy sikerült az érettségid?

Utolsó válaszoló hát két bátyám van az egyik mérnök a másik közgazdász egész jól eltudtak helyezkedni és a fizetésük sem rossz. Bár lehet hogy mérnökként könnyebb elhelyezkedni.

2011. dec. 1. 20:28
 7/9 anonim válasza:

Érettségi: magyar, töri és föci 5-ös, az angol is két ponton múlt, így csak 4-es lett. A matek csak kettes lett, de abból ez bőven elég.:)


Egyetemen tovább az SZTE-n tanultam, magyart és törit (most lehet fújogatni, h gyökér bölcsész, nem érdekel). Sajnos a nem tudtam finanszírozni a tanulmányaimat, így a mesterképzés már esélytelenné vált számomra. De nem baj, lett azóta egy nagyon jó melóm (raktáros vagyok), amivel elégedett vagyok.

2011. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valaki tévedésből írhatta, hogy mérnökként nehéz elhelyezkedni.

Mérnökként viszonylag könnyebb munkát találni. Ma mindenhol mérnökre van szükség, Magyarországon, Ausztriában, Németországban, Svédeknél, Amerikába...stb.


Ha mérnök akarsz lenni, akkor viszont matematika, fizika 5-ös kell hogy legyen, erre hajts rá kőkeményen sőt célszerű majd emelt szinten belőle érettségizni.

Ami még fontos az idegen nyelv ismerete, ill. szaktantárgyak.

Magyarból, történelemből viszont elegendő a kettes.


Ha közgazdász akarsz lenni, akkor a matematikára szintén hajts rá, ill. az idegen nyelv. Ide nem kell fizika, viszont vannak bizonyos szaktárgyak, amiknek ismerete szükséges.

2011. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

értem köszönöm.:)

a fizikától félek az nem megy ötösre...

nem tudom így mi lesz..:S

2011. dec. 3. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!