Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vasúti pneumatikus- elsősorban...

Vasúti pneumatikus- elsősorban fékrendszerekkel foglalkozó (tervező) mérnök szeretnék lenni. Hogyan és hol? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hol tudnék levelezőn tanulni, munka mellett és egyáltalán van ilyen külön szak? Azt tudom, hogy vasúti szakirány mindkettőn van. Csak gépész- vagy járműmérnökin is lehet tanulni? Mit válasszak és hol tanuljak( Bp. -en élek), Msc-n is lehet továbbtanulni? Ha valaki a témával kapcsolatban bővebb felvilágosítást tudna adni, azt nagyon szépen megköszönném!
2011. dec. 2. 03:37
 1/4 anonim válasza:

Magyarországon biztos nincs olyan, amivel el is tudnál helyezkedni.


Külföldön a színvonal is jobb, az ösztöndíjrendszer is jobb és nem olyan, mint a retkes BME, ahol csakazértis megbuktatnak.

2011. dec. 2. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
BME-n gépészmérnök, gépészeti fejlesztő vagy géptervező szakirány. utána meg mész msc-re. de levelező képzés nincs azt hiszem. de szerintem mérnöki dolgokat hülyeség tanulni levelezőn. ne érts félre, elhiszem h dolgoznod kell és csak arra tudsz menni, de abban biztos lehetsz h akkor nem kis hátrányból fogsz indulni a többiekkel szemben. ahhoz h ilyennel foglalkozz pedig nagyon jó referenciák kellenek.
2013. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2013. jan. 12. 22:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Mehetsz akár a járműmérnökire is, vasúti járművek szakirányra. Onnan egy lépés a Knorr-Bremse. (Msc is van, viszont nagy pofátlanságnak tartom, hogy 4-ből csak 1 félévben van szakos tárgy)

Sokak szerint a pneumatikát már temetik (féknél), és átveszi a helyét az elektronika, de amondó vagyok, még jól meg lehet élni belőle.

2013. jan. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!