Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Humán beállítottsággal milyen...

Humán beállítottsággal milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Jó vagyok nyelvből és magyarból. Van egy nyelvvizsgám, a másodikra még rá kell gyúrni. Csak bármi olyan szakot néztem amihez ez a kettő kell, azt nem keresik. Germanisztika, anglisztika, meg bármi ami a bölcsész karon van és jónak ítélném a leírások alapján (kommunikáció és m., informatikus könyvtáros) azokra mind azt mondják hogy lehetetlen elhelyezkedni vele. Másból meg nem vagyok túl jó, nem szeretem se a matekot, se a természettudományos tantárgyakat. Már teljesen kétségbe vagyok esve, néztem volna okj képzéseket is, de azok vagy annyira nem érdekelnek, vagy számomra teljesen ismeretlen dologgal foglalkozik, vagy ilyenek, hogy fodrász ami fogalmam sincs hogy menne mivel nincs tapasztalatom benne.
2011. dec. 6. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
germanisztika, anglisztika nem olyan vészesek, még talán el is tudsz velük helyezkedni, pl ha érdekel a tanítás. nyelvtanárra mindig szükség lesz, ráadásul magánórákat is adhatsz. meg esetleg anglisztikával bekerülhetsz cégekhez, bankokhoz, esetleg lehetsz tolmács...
2011. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mintha csak magamat hallanám... :) Nekem is ugyanilyen problémám volt, én is abszolút humán beállítottságú vagyok. Szerintem is jó a tolmács, arra mindig van szükség, főleg, ha ritka, keresett nyelven (is) beszélsz, de én azt mondom, hogy ha beszélsz nyelveket és van egy alapdiplomád, akkor bármelyik multinál szívesen fogadnának, pl. kapcsolattartóként (ehhez szerintem végezhetsz nyelvszakot, de kommunikációt is, utóbbinál van szakmai gyakorlat is, ezt nézik a cégeknél, szinte mindenhol kérnek gyakorlatot vagy valamilyen munkatapasztalatot), mert még mindig kevés az olyan ember, aki nyelveket beszél. Bár hozzáteszem, a legtöbb multinál mindegy, milyen diplomád van, csak a nyelvtudásod releváns legyen.
2011. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!